Seria Galaxy A strzałem w dziesiątkę? Kolejny model w drodze – ze Snapdragonem 620

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy
samsung galaxy a8 oficjlanie

Samsung po wielu latach produkcji „mydelniczek” stworzonych z popularnego „plastiku”, który lubił szybko się niszczyć, w końcu zrozumiał, że dla użytkowników liczy się także wykonanie. Tym samym pojawił się model Galaxy Alpha, a później cała seria Galaxy A, która niedługo może się powiększyć o kolejnego członka rodziny – znowu z najwyższej półki.

Premiera Galaxy A8 – widocznego powyżej – doskonale pokazuje, że Samsung widzi sens dobrze wykonanych produktów, które nie muszą być flagowymi smartfonami. Tym samym chcąc zatrzeć różnicę po „Alphie” (która nie jest już produkowana), trzeba prezentować kolejne topowe modele, ale równocześnie pamiętać o utrzymaniu pozycji serii Galaxy S. Smartfon z numerkiem „8”, mogłoby się wydawać, doskonale wypełnił tę lukę, ale w drodze mamy już kolejne mobilne urządzenie, które swoją specyfikacją celuje w ten sektor. W benchmarku Geekbench został ujawniony model Samsunga, który korzysta ze Snapragona 620 przedstawionego stosunkowo niedawno (w lutym) przez Qualcomma. Dodatkowo na pokładzie znajdziemy 3 GB RAM i Androida 5.1.1 Lollipop. Oczywiście nie jest to potwierdzona informacja, że Koreańczycy nazwą ten model Galaxy A9, ale te szczątkowe dane wyraźnie na to wskazują, a także fakt, iż Samsung zastrzegł taką nazwę towarową.

Tylko pojawia się pytanie, czy Galaxy A9 będzie zdecydowanie lepszy niż niewiele młodsze rodzeństwo w postaci Galaxy A8? Sam 8-rdzeniowy układ Qualcomma to niezbyt wielka zmiana, aby tworzyć nowy model. Co powinien mieć ten smartfon, aby faktycznie był wyraźnie lepszy od A8?

źródło: GSMarena.com

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy