Ordo Iuris memy o papieżu

Widzisz memy o Papieżu? Ordo Iuris chce, żebyś je zgłaszał przez specjalną witrynę

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Internet to dość specyficzne miejsce. I, mimo że przez lata mocno się ucywilizował, to wciąż wiele osób nie do końca rozumie, jak działa społeczeństwo w sieci. Jedną z organizacji, która ma z tym duży problem, jest Ordo Iuris. Ta zamierza bowiem ścigać twórców memów obrażających uczucia religijne Polaków. Zwłaszcza zwraca uwagę na te skupiające się na osobie Jana Pawła II, czy jak to podkreśla organizacja Papieża-Polaka. Oznacza to, że bardziej niż pewny jest zalew sieci memami skupionymi na jego osobie.

Ordo Iuris memy o papieżu

Nie mam zamiaru poświęcać jakiejś szczególnej uwagi memom o tej tematyce. Niektóre są zabawne, inne prymitywne i wulgarne. Jednak ich istnienie jest faktem i moje potępianie, czy aprobata ich istnienia tego nie zmienią. Zwłaszcza że opieranie tekstu na podstawie moich osobistych przekonań religijnych byłoby mało profesjonalne. Jestem za to pewny, że próba ich zakazania i walki z nimi za pomocą zgłoszeń idealnie wpasowuje się w mechanizm określany jako Efekt Streisand, czego organizacja może nie być świadoma. Oczywiście możliwym jest także, że  Ordo Iuris doskonale zdaje sobie z tego sprawę i w ten sposób dąży do zaognienia wojny polsko-polskiej. Jednak to nie są nawet moje podejrzenia, a po prostu rozważanie wszystkich możliwości tych działań. Załóżmy jednak, że organizacja ma dobre — przynajmniej w swojej opinii — intencje. Efektem jest strona muremzawielkimipolakami, na której można zgłaszać memy dotyczące Jana Pawła II lub Kard. Stefana Wyszyńskiego. 

Zobacz też: Dzieci z rodzin byłych pracowników PGR dostaną tablety i komputery

Warto tu także przytoczyć jak samo Ordo Iuris uzasadnia stworzenia portalu do donoszenia o niewłaściwych memach. Jak możemy przeczytać na stronie:

Ostatnie lata obfitują w obrzydliwe ataki na dwóch, duchowych ojców polskiej niepodległości i wolności. Św. Jan Paweł II oraz Kard. Stefan Wyszyński poświęcili życie dla Ojczyzny oraz wspólnoty chrześcijańskiej, jaką jest Kościół Powszechny. Za Ich zasługi na rzecz polskiej wolności, demokracji oraz niepodległości jesteśmy im winni szacunek i wdzięczność. Niestety coraz częściej dochodzi do pomówień na Ich temat oraz do niszczenia miejsc pamięci, poświęconym tym wybitnym synom polskiej ziemi. Duchowi przywódcy narodu polskiego potrzebują dziś obrońców, dlatego z Państwa pomocą uruchomiliśmy specjalny zespół interwencji procesowej, który zajmować się będzie właśnie sprawami zniesławiania oraz szerzenia nienawiści wobec Papieża-Polaka oraz Prymasa Tysiąclecia. Prosimy o Państwa pomoc w uchwyceniu każdego przypadku naruszenia dobrego imienia wielkich Polaków. Zachęcamy do dołączenia do naszej sieci – społeczności osób, którym bliskie jest nauczanie św. Jana Pawła II oraz Kard. Stefana Wyszyńskiego.

Źródło: muremzawielkimipolakami

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy