bitcoin licytacja

Bitcoin trafił na licytację komorniczą w Białymstoku – to nie pierwszy i pewnie nie ostatni taki przypadek

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Białymstoku poinformował, że Bitcoin trafia na licytację komorniczą. Jeżeli więc ktoś uważał, że skarbówka nie dobierze się do jego Bitcoinów, to niestety jest w błędzie. To zresztą nie pierwszy taki przypadek na świecie, ani tym bardziej w Polsce, gdzie na licytację komorniczą trafia kryptowaluta.

Bitcoin na licytacji komorniczej – można go kupić taniej

bitcoin licytacja

Licytacje komornicze to dla wielu osób możliwość kupienia różnego rodzaju rzeczy w niższych cenach. Na tego typu licytacje trafiają bowiem przedmioty czy nawet nieruchomości od dłużników, którzy nie są w stanie spłacić swoich długów. Komornik w ten sposób zapewnia sobie możliwość choć częściowej spłaty zadłużenia, a na licytacjach można znaleźć naprawdę interesujące rzeczy. Od sprzętów komputerowych po samochody i jak się okazuje… Bitcoiny. W tym konkretnym przykładzie chodzi o dokładnie 0,40716622 Bitcoina, którego wartość oszacowano na 72 935,17 złotych. Cena wywoławcza ma stanowić 75 procent tego, czyli 54 701,38 złotych. Żeby przystąpić do licytacji, należy wpłacić wadium w wysokości 7293,52 złotych (10% ceny szacunkowej).

W najlepszym przypadku, czyli sytuacji, gdzie nikt nie będzie licytował, komuś może udać się nabyć Bitcoina w promocyjnej cenie. Zainteresowanie może być jednak spore, więc tutaj sama licytacja może przebiegać różnie. Jak czytamy w opublikowanym ogłoszeniu, licytacja odbędzie się „w dniu 22 lutego 2022 r. o godz. 11.00 w budynku Pierwszego Urzędu Skarbowego w Białymstoku przy ul. Świętojańskiej 13 w pokoju nr 510 (V piętro)”.

Zobacz też: Jakich samochodów najczęściej poszukują Polacy?

Jak podają urzędnicy, stan ruchomości można sprawdzić pod adresem portfela publicznego: bc1q3tkgkjrls640k5jdmt8040nf23s5netceqk3zk. To nie pierwszy przypadek w Polsce, kiedy na licytację komorniczą trafia Bitcoin. W zeszłym roku w Warszawie pojawiło się ogłoszenie, gdzie na licytację trafiła „krypto waluta BITCOIN BTC w ilości 1,93992761 o wartości szacunkowej w wysokości 335 000 zł”. Jeżeli jesteście zainteresowani licytacją, link do ogłoszenia znajdziecie w źródle tekstu.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy