Nawet Oppo wytyka „nowości” Apple – iPhone’y 6s nie takie rewolucyjne jakby mogło się wydawać?

mm Łukasz Pająk Newsy 2015-09-12

apple iphone 6s plus retina flash true tone

Nowe iPhone’y już tak naprawdę są z nami. Jednak magia Apple sprawia to, że nie muszą się sami zbytnio reklamować – i tak cały świat dowie się o premierze nowych produktów za sprawą konkurencji, która – jak co roku – korzysta z sytuacji i pokazuje co tak naprawdę firma z nadgryzionym jabłuszkiem wprowadziła teoretycznie nowego.

To jest właśnie typowe dla Apple, a więc przedstawianie nowości, które od dłuższego czasu dostępne są na konkurencyjnych platformach, w tym na Androidzie. Jednak kto by się spodziewał, że nawet taka chińska firma jak Oppo zaangażuje się w taką formę promocyjną. Mimo wszystko, Chińczycy stają się coraz bardziej popularni, a to dobrze, ale zobaczcie, jaki tym razem prztyczek w nos dostało Apple:

oppo iphone apple 6s plus r7

Doświetlanie zdjęć selfie poprzez odpowiedni kolor wyświetlany przez ekran. Producent iPhone’ów chwalił na konferencji to rozwiązanie, które teoretycznie potrafi dostosować barwę wyświtlacza do otoczenia i samej twarzy. No cóż, Oppo wprost przyznaje, że to samo dostępne jest w takich modelach jak rodzina R7 czy też Mirror 5. Oczywiście te smartfony zostały zaprezentowane na długo przed 6s i 6s Plus.

Jednak, jak ja pierwszy raz usłyszałem o tej funkcji w iPhone’ach to pierwsze, co mi przyszło do głowy to Snapchat, który – niemalże – od początku swojego istnienia oferował tę samą funkcję. Mimo wszystko, faktycznie selfie są dla Was tak ważne i potrzebujecie doświetlać swoją twarz?

źródło: Twitter • Artur Zekler

  Nowe iPhone, istotnie zaskakują, Z dwurdzeniowym procesorem, archaiczną rozdzielczością wyświetlacza i 2 GB RAM, prezentują specyfikację, podobną do Samsungów sprzed ośmiu lat.

 • kaliente

  Apple wzięło ten pomysł z OS X gdzie błysk ekranu w aplikacji Photo Booth jest od lat, Sony niech sobie nie pochlebia.

 • piwko

  To jest właśnie marketing. Wprowadzić coś co już wymyślono wcześniej, zmienić nazwę i wbić kupującym w głowy, że pomysł był „nasz” i już recepta na sukces jak znalazł.

 • A ja być może zostanę zlinczowany za to co powiem, ale jeżeli te nowości w iPhonie będą naprawdę działać, to chyba będzie czas żeby pogodzić się z jabłuszkiem. Kto wie czy nie będzie to najlepszy smartfon tego roku, chociażby ze względu na nowy wyświetlacz, procesor czy aparat.

  • Pabliell

   Żaden procesor, wyświetlacz czy aparat nie zrekompensują ci ograniczeń jakie nakłada iOS na użytkownika. No chyba że lubisz być ograniczany…

   • Nie wiem kto w 2015 roku przykłada większą wagę do procesorów, cyferek w benchmarkach itp. przy zakupie flagowca.
    Posiadam LG G4, pod względem procesora chyba jeden z słabszych, ale działa świetnie i bez najmniejszych zacięć. Obecnie jaranie się procesorami to chyba tylko marketing i ciekawostki dla geeków.

  • Mateusz Jeziorski

   mam s6 edge i iphona 6 wystarczy na poziomie menu wlaczyc telefony i polozyc obok siebie i golym okiem widac ktory lepszy, aparat podobnie zdjecia bez porownania lepsze w stosunku do iphona.

 • Amon

  Nie wiem jak wyglądała premiera iPhona 6S i co oni tam gadali jednak nie rozumiem tej nagonki na Apple. Skoro wprowadzili w swoich smartfonach coś nowego to czemu nie mają się tym pochwalić? Bo ktoś inny już to wprowadził wcześniej? I co z tego? Jakoś wszyscy się chwalą „nowościami” które istnieją w innych smartfonach już od wielu lat, a jakoś nikomu to nie przeszkadza. To zamienia się w zwykłe bezpodstawne hejtowanie.

  • Pomurnik666

   wprowadzili coś, co juz było w innych modelach – okej, ale nazwać to „retina flash” to trochę przegięcie, technika ta sama a brzmi, jakby to było nie wiadomo co i na dodatek wynalezione przez nich

   • Amon

    Też mi coś nowego. Wszyscy producenci tak robią. Nie dzieje się tak bez powodu. Słysząc „retina flash” użytkownik ma myśleć o iPhonach jako, że to Apple jako pierwsze nazwało swoje wyświetlacze „retina” i tej nazwy używa cały czas. Oppo znów nazwało to „Screen Flash” i w jaki sposób ma to przypominać o Oppo? Nie wiemy też na czym ma to polegać. Czy tylko na wyświetleniu białego obrazu na ekranie czy może również analizie i odpowiednim doborze jasności i odcienia by zdjęcie było jak najlepsze. Wszystko wyjdzie w praniu jednak nikt nie powinien się czepiać, że ktoś nazywa coś po swojemu.

    • Marcin

     Chodzi o to, ze Apple zawzięcie strzeże swoich rozwiązań, wyglądu, technologii, a najbardziej nazw, podczas gdy samo podpier.. nicza innym. Hipokryzja

  • Sławek

   Pewnie z tego powodu, że Apple od początku korzysta ze sprawdzonych rozwiązań przypisując je sobie i patentując to co jest od dawna na rynku.