PGR dzieci komputery

Dzieci z rodzin byłych pracowników PGR dostaną tablety i komputery

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Dzieci oraz młodzież z rodzin byłych pracowników PGR mogą liczyć na tablety oraz komputery. Otrzymają takie sprzęty na własność. Wszystko w ramach rządowego programu finansowanego środkami z Unii Europejskiej.

Komputery i tablety dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR

fot. cyfryzacja KPRM

Program wsparcia dla dzieci i młodzieży z rodzin byłych pracowników PGR został zainicjowany przez sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pawła Szefernakera. Zapowiedziane dofinansowanie ma trafić do 1604 gmin z całej Polski. Łączna kwota przeznaczona na ten cel to 586 222 805 zł. W całym kraju złożono wnioski na ponad 215 tysięcy komputerów oraz przeszło 3 tysięcy tabletów. Wartość tego sprzętu to 541 575 237 zł. Projekt sfinansowano w ramach reakcji Unii Europejskiej na pandemię COVID-19 z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Środki na sprzęt będą trafiać do samorządów, które zakupią sprzęt dla uczniów kwalifikujących się do dofinansowania. Dzieci i młodzież otrzymają komputery i tablety wraz z niezbędnym oprogramowaniem na własność. Sprzęt komputerowy trafi do osób, które 30 lat po likwidacji Państwowych Gospodarstw Rolnych nie mogły w pełni korzystać z nowych technologii. Cieszę się, że prawie 220 tysięcy dzieci będzie miało takie same możliwości jak ich koledzy i koleżanki z większych miast. Ten program dzięki wykorzystaniu funduszy europejskich realizuje wszystkie trzy założenia strategii Europa 2020 – pozwala na zrównoważony rozwój, wyrównuje szanse i buduje społeczeństwo informacyjne – mówi minister Janusz Cieszyński.

Czytaj także: Rosja skazała chłopaka za planowanie zamachu terrorystycznego w… Minecrafcie

Pierwszą umowę w ramach programu podpisano w poniedziałek 14 lutego w Zatorach w powiecie pułtuskim. Do gminy Zatory trafi 206 800 zł, co wystarczy na zakup 82 komputerów i tabletów.

źródło: cyfryzacja KPRM

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy