Windows 11 ostrzeżenie odnośnie wymagań

Windows 11 ostrzeże nas, jeśli nie spełnimy wymagań Microsoftu

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Windows 11 nie jest tak popularny, jakby Microsoft sobie tego życzył. Nic więc dziwnego, że firma pozwala nieco naginać wymagania sprzętowe, a nawet pomaga to zrobić, byle tylko jej system trafił na więcej urządzeń. Oczywiście niespełnianie wymagań wiąże się z pewnymi konsekwencjami dotyczącymi działania samej maszyny. To zaś powoduje masę problemów z szybkością działania i stabilnością sprzętu, a co za tym idzie wzrost narzekań na Windowsa 11. Microsoft chce więc nieco ukrócić ten proceder, jednak nie poprzez odebranie możliwości instalacji systemu na zbyt słabych maszynach, a ostrzeganie ich właścicieli.

Windows 11 ostrzeżenie odnośnie wymagań

Windows 11 ostrzeżenie odnośnie wymagań

Serwis Windows Latest odkrył, że w nowych buildach preview, Microsoft dodał komunikat ostrzegawczy w aplikacji Ustawienia, aby dać użytkownikom znać, że ich system nie spełnia minimalnych specyfikacji. Nie jest to więc szczególnie inwazyjna forma przekazywania informacji i nie wpływa na sposób korzystania z komputera. Jednak użytkownik dość często może natknąć się na informację, która dość wyraźnie mówi mu, co jest przyczyną zbyt wolnego działania jego komputera. Ostrzeżenie to podkreśla także, że wszelkie problemy wynikające z tego stanu rzeczy nie są objęte gwarancją producenta. Tym samym Microsoft dość jasno daje sygnał, że użytkownicy Windowsa mogą robić, co zechcą, a firma umywa ręce i odcina się od wszelkich problemów.

Zobacz też:Zabił rodzinę, bo ukarali go za złe stopnie – smutny przykład, jak może skończyć się uzależnienie od technologii…

Przy okazji firmy krzak oferujące Windowsa 11 na urządzeniach, których jakość budzi duże wątpliwości, mogą mieć problem. Ktoś po zakupie ich sprzętu zaraz po wejściu do ustawień zobaczy bowiem komunikat informujący go o tym, że tego systemu na tym sprzęcie w ogóle nie powinno być. I o ile szanse, że taki klient odzyska pieniądze, są raczej niewielkie, tak dość szybko rozejdzie się informacja, od jakiego sprzętu trzymać się z dala. Obecnie bowiem często spotyka się wieszanie psów na Windowsie z powodu jego działania na słabych sprzętach, podkreślając, że to właśnie ten system jest źle zoptymalizowany. Ciekawe, czy na Windowsie 11 uruchomionym na Pixelu 6 również pojawi się taki komunikat?

Źródło: Windows Latest

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy