Google Walentynki

Google świętuje Walentynki okolicznościowym Doodlem i grą w przeglądarce

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Dziś obchodzimy Walentynki — Google postanowiło zwrócić na to uwagę w swoim stylu, czyli obrazkiem Doodle. Na tym jednak nie koniec. Internetowy gigant przygotował również prostą grę dostępną w przeglądarce.

Tak Google świętuje Walentynki

Google przyzwyczaiło nas do tego, że przy okazji różnych świąt, wydarzeń i rocznic historycznych zwraca na nie uwagę za pomocą obrazka wyświetlanego na głównej stronie swojej wyszukiwarki. Jednym z takich dni są Walentynki, które internetowy gigant postanowił uczcić za pomocą animowanej grafiki. Przedstawia ona dwa chomiki znajdujące się w domu w kształcie serca. Zazwyczaj kliknięcie Doodle’a powoduje wyświetlenie informacji na jego temat, jednak tym razem jest inaczej.

Klikając walentynkową grafikę, uruchomimy prostą grę zręcznościową. Za pomocą dźwigni i pokręteł musimy dopasować do siebie poszczególne elementy tunelu. Gdy nam się to uda, poszczególne kawałki ułożą napis Google, a chomiki znajdujące się na dwóch końcach tunelu będą mogły się spotkać.

Czytaj także: Programistka, astronautka i nie tylko — Google przypomina o kobietach nauki

Zasięg interaktywnej, walentynkowej grafiki od Google jest naprawdę spory. Obejmuje niemal całą Europę, Stany Zjednoczone, Kanadę i nie tylko. Na stronie Google Doodles można zobaczyć kadry ukazujące proces powstawania animowanego obrazka. Internetowy gigant przypomniał również o innych grafikach stworzonych z okazji Walentynek w poprzednich latach. Takich Doodli było już blisko 30.

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy