redmi k50 gaming edition aparaty

Co jest najważniejsze w smartfonie dla graczy? Tak, firma zdradza aparaty Redmi K50 Gaming Edition

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Pojęcie smartfona dla graczy już nikogo nie powinno dziwić. Wszystko może zostać przerobione na wersję gamingową. Akurat w przypadku urządzeń mobilnych jest to naturalne posunięcie. Tylko co powinno być najważniejsze w takim smartfonie? Naturalnie moc obliczeniowa. Czy tylko? Oczywiście, że nie. Dlatego Redmi K50 Gaming Edition zachęca do siebie poprzez… aparaty. Tak, firma postanowiła chwilę przed oficjalną premierą pokazać, że ten smartfon sprawdzi się także do robienia zdjęć. Na szczęście poznaliśmy także inne aspekty nadchodzącej propozycji od Redmi.

Redmi K50 Gaming Edition poznamy lada moment, ale wcześniej spójrzmy na aparaty

redmi k50 gaming edition aparaty

Redmi K50 Gaming Edition pojawia się już w oficjalnych materiałach od dłuższego czasu. Tym razem firma postanowiła skupić się na aspektach związanych z fotografią. Dlatego oficjalnie dowiedzieliśmy się, że główną matrycą w tym smartfonie będzie Sony IMX686 (64 MPx). Bardzo popularna jednostka, pamiętająca jeszcze między innymi Redmi K30. W przypadku Redmi K50 Gaming Edition ma ona otrzymać specjalne funkcje do robienia nocnych zdjęć i zapobiegające migotaniu. Z kolei na froncie pojawi się matryca Sony IMX596 (20 MPx). Próbki z obu aparatów możecie podziwiać poniżej:

Ze wcześniejszych, oficjalnych informacji dowiedzieliśmy się, że Redmi K50 Gaming Edition zostanie wyposażony w wyświetlacz OLED o rozdzielczości FullHD+. Nie zabraknie podniesionej częstotliwości odświeżania obrazu i panelu dotykowego odpowiednio do 120 i 480 Hz, a także ochrony w postaci Gorilla Glass Victus. Na deser jakość tego panelu została potwierdzona przez certyfikat DisplayMate A+.

Zobacz też: Student opracował termometr z Wi-Fi, który pomoże monitorować temperaturę u dzieci.

Oficjalna premiera Redmi K50 Gaming odbędzie się już 16 lutego, a więc w najbliższą środę. Ciężko ocenić, czy smartfon ma szansę dotrzeć do Polski, ale szanse są marne, patrząc na poprzednie edycje. Tylko czy w ogóle zainteresował Was tego typu, nieco prostszy i tańszy smartfon dla graczy? Czy też jednak wolicie skupić się na pełnoprawnych propozycjach z tej kategorii, a więc modelach Black Shark?

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy