Netflix nakręci dokument o parze, która kradła i prała kryptowaluty

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami Netflix zdecydował się już na zamówienie nowego dokumentu. Serial przybliży nam historię pary, która ostatnimi czasy bije rekordy popularności. Ilya Lichtenstein oraz Heather Morgan chcieli doprowadzić do skutku przekręt, który oznaczał dla nich zarobek czterech i pół miliardów dolarów w kryptowalutach.

Netflix szybko reaguje – w planach serial o przebiegłej parze

Netflix

Plan stworzenie serialu dokumentalnego trafił na biurko Netflixa bardzo szybko. Jeden z najpopularniejszych serwisów streamingowych ma zamiar nakręcić serial o parze, która prała skradzione bitcoiny. Co ciekawe wszystko to dzieje się zaledwie na kilka dni po aresztowaniu Ilyi Lichtensteina i Heather Morgan. Dokument ma zostać wyreżyserowany przez Chrisa Smitha, który pracował przy takich produkcjach jak Fyre: The Greatest Party That Never Happened, Amerykański film: Jak powstawał Północny Zachód czy ostatnio Operacja Varsity BluesRekrutacyjny skandal.

Według dalszych zapowiedzi producentem wykonawczym nowego serialu ma być natomiast Nick Bilton. Brytyjczyk w swojej karierze filmowej dostawał już angaże przy w tworzeniu dokumentów. Mowa tu o głośnej produkcji poruszającej temat przekrętów Elizabeth Holmes oraz jej firmy Theranos, czyli Wynalazczyni: Dolina Krzemowa w kropli krwi. Na ten moment poza powyższymi dwoma nazwiskami nie znamy innych, które wezmą się za prace przy tworzeniu serialu. Data premiery naturalnie również pozostaje nam nieznana.

Zobacz też: Fortnite x Uncharted – kolejna współpraca Epic Games!

Dla osób niewtajemniczonych w aferę z udziałem Ilyi Lichtensteina i Heather Morgan spieszymy z wyjaśnieniami. Para została oskarżona przez Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych o udział we włamaniu na giełdę kryptowalut Bitfinex w 2016 roku. Wówczas haker zdołał przelać 119 756 Bitcoinów do wirtualnego portfela. Jak się wkrótce okazało – portfela powiązanego z Lichtensteinem. Jakiś czas później para wzięła się za „pranie” skradzionej waluty. W tym celu tworzyli oni skomplikowane szeregi transakcji. W grę wchodziło kupowanie fizycznego złota czy wirtualnych NFT. Przez cały czas trwania przekrętu para ukradła aktywa o wartości 4,5 miliarda dolarów!

Źródło: The Verge

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy