ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Rzekomy Samsung Galaxy S7 'Lucky’ już testowany?

Autor: Paweł Bilski Kategoria: Newsy
Samsung-Logo-CES-2015-DSC07919

Każda premiera Galaxy z serii S budzi nie lada emocje. Nie inaczej jest tym razem. Dotarliśmy do informacji które uchylają rąbka tajemnicy na temat specyfikacji urządzenia pod kryptonimem ’Lucky’ które jest zapewne roboczym określeniem Samsunga Galaxy S7. Urządzenie podobno znajduje się już w fazie testów.

Udało się ustalić, że Samsung Galaxy S7 będzie posiadał ekran o wielkości 5.7 cala, co zwykle widzimy w serii Galaxy Note. Chodzą też plotki, że dostępna będzie również większa wersja urządzenia, ale są to niestety tylko niepotwierdzone informacje. Rozdzielczość nowego flagowca ma wynosić 2560 x 1440 pikseli, co w porównaniu z nowym flagowcem Sony który posiada rozdzielczość 4K nie będzie działało na korzyść Samsunga. Spodziewaną kwestią jest też procesor – Snapdragon 820. Co ciekawe, mają być dostępne dwie wersje urządzenia, jedna ze Snapdragonem 820, natomiast druga ma mieć autorskiego Exynosa 8890. Całość ma być wyposażona w 4GB pamięci RAM.

Całość można podejrzeć w bazie AnTuTu:

antutu-samsung-galaxy-s7-lucky

Sporną kwestią jest też aparat urządzenia, źródła mówią o zaimplementowaniu 16 megapikselowego aparatu z tyłu oraz 5 Mpix, natomiast drugie  o 20MP ISOCELL.

Jedno jest pewne, zanim nowy flagowiec od Koreańczyków z południa trafi do sklepów narobi jeszcze zapewne sporo szumu. Samej premiery spodziewamy się w okolicach marca 2016, więc pozostało jeszcze sporo czasu. Pewne jest, że do tego czasu będziemy wręcz zalewani plotkami oraz kolejnymi przeciekami na temat nowego flagowca Samsunga.

Źródło: Phandroid

Sprawdź najnowsze wpisy