Twitch komentuje wyciek danych

Twitch z nowymi zasadami odnośnie nazw użytkowników

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Serwis streamingowy Twitch wydał wczoraj specjalną aktualizację, w której poinformował o zmianach w kwestii użytkowania portalu. Nowe zasady dotyczą głównie nicków, którymi posługują się widzowie serwisu.

Twitch zaostrza zasady dotyczące słownictwa

Twitch

Jeden z najpopularniejszych serwisów streamingowych walczy z „nienawistnym zachowaniem oraz nękaniem”. Twitch zaktualizował zasady portalu dotyczące tworzenia oraz zmieniania nazw profili funkcjonujących na portalu. Filtrować nowe nicki użytkowników będzie specjalny samouczący się mechanizm.

Twitch wprowadzenie aktualizacji argumentuje tym, że ich serwis musi spełniać pewne standardy. Na przestrzeni ostatnich lat moderatorzy usunęli całą masę wulgarnych i nieodpowiednich nicków, a nowe zasady mają jeszcze bardziej pomóc w tym przedsięwzięciu. Na oficjalnym blogu serwisu możemy przeczytać, jakie nazwy użytkowników nie przejdą przez algorytm.

Zaktualizowane zasady szczegółowo opisują, jakie nazwy użytkowników naruszają Wytyczne dotyczące społeczności – dotyczy to na przykład nazw odwołujących się do mowy nienawiści i gróźb przemocy lub zawierających informacje umożliwiające identyfikację osoby. Usuniemy również zgłoszone nazwy użytkowników należące do następujących kategorii:

Odniesienia do aktów seksualnych, podniecenia, płynów ustrojowych lub genitaliów
Odniesienia do narkotyków twardych (nie dotyczy alkoholu, tytoniu i marihuany)

Twitch dosyć jasno wyraża swoje bojowe nastawienie wobec wulgarnych nicków. W przypadku gdy konto zostanie zawieszone lub całkowicie zablokowane jego właściciel będzie zmuszony do zmiany nicku. W innym przypadku nie będzie mógł on już korzystać z serwisu. Nowe zasady w życie wejdą 1 marca 2022 roku.

Zobacz też: Oscary 2022 znamy wszystkich nominowanych — wśród nich polski film!

Portal w internecie funkcjonuje od 2011 roku i aktualnie jest jednym z największych serwisów oferujących transmisje na żywo. 3 lata po wystartowaniu projekt został kupiony przez Amazon za kwotę 970 milionów dolarów. Na przestrzeni kilkudziesięciu miesięcy serwis stał się nie tylko portalem rozrywkowym, ale także ogromnym miejscem pracy, które na co dzień obraca milionami dolarów.

Źródło: Safety Twitch

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy