jedyny Mi Mix 4 w Polsce sprzedany

Jedyny oficjalnie dostępny w Polsce Mi Mix 4 sprzedany za rekordową kwotę

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Jedyny oficjalnie dostępny w Polsce smartfon Xiaomi Mi Mix 4 został dziś sprzedany. Kwota, którą zapłacił (lub zrobi to w najbliższym czasie) kupujący, robi niemałe wrażenie. Oferowany telefon jest jednak szczególny, podobnie jak cel, na który trafią pieniądze z jego sprzedaży.

Jedyny Mi Mix 4 oficjalnie dostępny w Polsce sprzedany — znamy kwotę

źródło: Allegro

Mi Mix 4 to smartfon, obok którego fani Xiaomi nie mogą przejść obojętnie. Ekran AMOLED o rozdzielczości Full HD+ i odświeżaniu 120 Hz, procesor Qualcomm Snapdragon 888+ oraz przednia kamerka umieszczona pod wyświetlaczem to tylko niektóre jego cechy. Niestety, model ten nigdy nie był oficjalnie dostępny w naszym regionie, aż do stycznia tego roku.

Xiaomi postanowiło wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i sprowadziło z Chin unikatowy egzemplarz Mi Mixa 4. Popularny producent elektroniki zorganizował to przedsięwzięcie wspólnie ze sklepem mi-home.pl. Jedyny oficjalnie dostępny w Polsce Mi Mix 4 (i to w najmocniejszej wersji 12/512 GB) trafił na licytację na Allegro. Xiaomi ogłosiło, że osoba, która zaproponuje najwyższą kwotę za tego smartfona, otrzyma również spersonalizowaną dedykację i życzenia od Igi Świątek, tenisistki, która jest ambasadorką marki. Kolejnym dodatkiem miała być sukienka, w której zawodniczka wystąpiła podczas jednego z turniejów.

Każdy MIX otwierał nowy rozdział w rozwoju smartfonów wprowadzając nieznane wcześniej rozwiązania. Tak było, gdy na aukcję WOŚP w 2017 roku wystawiono pierwszy model z serii Xiaomi MIX. Smartfon był unikatowy ze względu na swój bezramkowy wygląd […] Xiaomi MIX 4 jest jednocześnie jak biały kruk. Dostępny tylko w Państwie Środka, choć i tam o niego coraz trudniej. Tym większym wydarzeniem było sprowadzenie z Chin tego unikatowego egzemplarza i przeznaczenie go na licytację w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy — informowało Xiaomi w opisie licytacji.

Czytaj także: Xiaomi chroni dane osobowe i ma na to certyfikat, którego nie zawaha się użyć

Licytacja Mi Mixa 4 rozpoczęła się od symbolicznej złotówki i dziś została zakończona. Wzięły w niej udział 44 osoby. Ostatecznie jeden z użytkowników Allegro wylicytował smartfona wraz z dodatkami od Igi Świątek za 33 000 zł. Pieniądze trafią na konto WOŚP, a zwycięzca licytacji będzie mógł się pochwalić naprawdę wyjątkowym — szczególnie w naszym regionie — smartfonem.

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy