DLC do The Sims 4 nie wyjdzie w Rosji! Powodem homoseksualiści w grze

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Zaledwie przedwczoraj informowaliśmy was o pojawieniu się nowego dodatku do gry The Sims 4. DLC zatytułowane Ślubne historie jak sama nazwa wskazuje obraca się wokół tematyki miłości. Jak się dziś okazało, dodatek nie będzie sprzedawany w Rosji.

The Sims 4: Ślubne historii nie dla Rosjan

The Sims Ślubne historie

Najnowsze DLC do kultowego symulatora życia niestety nie może być sprzedawany na terenie Rosji. Według najnowszych doniesień gra łamie prawa obowiązujące w największym kraju świata. Zespół The Sims 4 opublikował specjalne oświadczenie, w którym tłumaczy swoją decyzję. Na blogu Electronic Arts czytamy:

Możliwość opowiadania historii – dowolnych historii – stanowi rdzeń tego, co robimy w The Sims. Rezygnacja z historii Cam i Dom oznaczałaby dla nas sprzeniewierzenie się wartościom, które wyznajemy. Wierzymy w wolność bycia sobą, kochania, kogo się kocha, i opowiadania historii, które chce się opowiadać.

Co zatem oznacza to dla Was, naszych graczy? Konsekwentnie trzymamy się powyższych wartości, prezentując oraz promując historie takie jak ta o miłości Dom i Cam. Postanowiliśmy więc zrezygnować z wydania Ślubnych historii tam, gdzie mogłyby one podlegać zmianom w świetle obowiązującego prawa.

Oznacza to niestety, że członkowie rosyjskiej społeczności The Sims nie będą mogli kupić tego Pakietu rozgrywki.

Simomaniacy z całego świata – jesteśmy bardzo wdzięczni, że z nami jesteście.

Z wyrazami miłości i wdzięczności,

Zespół The Sims

Zobacz też: Gran Turismo 7 już wkrótce! Jakie samochody i tory pojawią się w grze?

Cała sprawa rozchodzi się więc o homoseksualną parę Dominique i Camillę, które w zapowiedzi DLC wzięły ze sobą ślub. W dodatku bez problemu będziemy mogli tworzyć związki homoseksualne oraz doprowadzać je do ślubu. Takie rozwiązania są stanowczo zabronione w Rosji, więc zespół z Electronic Arts zdecydował się zawczasu nie wydawać produktu w tym kraju. W Polsce dodatek będzie dostępny już 17 lutego. DLC trafi na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X, Xbox Series S i Xbox One.

Źródło: Electronic Arts

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy