Zagłówek do grania Lying Face Down Sleep Cushion Z

Lubisz grać w naprawdę dziwacznych pozycjach? Japończycy mają mebel specjalnie dla Ciebie!

2 minuty czytania
Komentarze

Japonia wręcz słynie z dziwacznych i często zbędnych gadżetów. Chyba nie ma dziwactwa, dla którego w kraju tym nie powstałby bogaty zestaw akcesoriów i ma to także pewne zalety. Owszem, większość produktów tego typu przeciętny człowiek może uznać za zwykłe śmieci, jak minirolkę myszy do przewijania stron internetowych stopą,  jednak wśród nich łatwo znaleźć coś, co można uznać za użyteczne, a jednocześnie nie ma szans, aby w reszcie świata ktoś uznał, że produkcja czegoś takiego ma jakikolwiek sens. Produktem tego typu jest gamingowy zagłówek o dość wymownej nazwie Lying Face Down Sleep Cushion Z, co w wolnym tłumaczeniu oznacza: Poduszka do spania leżąc twarzą do dołu Z. 

Zagłówek do grania Lying Face Down Sleep Cushion Z

To Z ma oczywiście podkreślić wyjątkowość produktu, chociaż dziwi nieco stwierdzenie w nazwie, że służy on do spania. I tu pojawiają się trzy możliwości wyjaśnienia takiego stanu rzeczy: błąd w przekładzie z japońskiego na angielski, jakaś forma żartu, której nie rozumiem z powodu różnic kulturowych, lub po prostu kolejne japońskie dziwactwo. W końcu wszystkie przedstawione zdjęcia wskazują na to, że osoba leżąca na tym dziwnym meblu nie śpi. Widać za to ludzi grających na Switchu, smartfonie lub robiących notatki w dość dziwnej, ale na pewno dla wielu osób preferowanej pozycji. 

Zobacz też: Xiaomi chroni dane osobowe i ma na to certyfikat, którego nie zawaha się użyć

Sam zagłówek, czy może lepszym określeniem byłby stelaż, został wyceniony na równowartość około 240 złotych, jednak jak na razie jest on dostępny tylko w Japonii. Nim jednak chwycicie za portfele, to warto podkreślić, że taka postawa na dłuższą metę może okazać się nie najlepszą pozycją. Dlatego też warto przed dokonaniem zakupu skontaktować się z ortopedą, żeby później nie zmagać się  z bólami lub wadami postawy. Tyczy się to główne młodszych osób, których układ kostny jeszcze się w pełni nie uformował. W końcu głupio byłoby zepsuć sobie kręgosłup z powodu dziwacznego gadżetu z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jeśli zaś wśród czytelników znajduje się jakiś specjalista od układu kostnego, to chętnie poznam jego zdanie na temat takiej postawy i mebla.

Źródło: TechSpot

Motyw