TikTok ograniczy dzieciom niewłaściwe treści

TikTok testuje nowe ograniczenia wiekowe

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

TikTok ma opinię serwisu dla młodszych użytkowników. Jednak tak naprawdę jest on skierowany do osób w każdym wieku. Z tego też powodu nie wszystkie treści, które na niego trafiają, są odpowiednie dla dzieci i młodzieży. To oczywiście spotkało się z dość szeroką krytyką ze strony osób skupionych na tym, czy rzeczy, oglądane przez ich potomstwo w sieci są odpowiednie. Sam serwis zaś obiecał zająć się tą sprawą i teraz właśnie przedstawił swój plan zapobiegania.

TikTok ograniczy dzieciom niewłaściwe treści

TikTok ograniczy dzieciom niewłaściwe treści

W tym celu serwis wykorzysta jeden ze swoich największych atutów, czyli system rekomendacji. Warto tu przypomnieć, że z powodu jego działania TikTok już raz miał problemy wizerunkowe. Otóż ograniczał on zasięgi osobom biednym, mniej atrakcyjnym i posiadającym widoczne niepełnosprawności. Teraz natomiast przysłuży się on dobrej sprawie. Nie będzie jednak ograniczał dostępu do danych treści wszystkim, a jedynie zbyt młodym na nie. I tu warto podkreślić, że nie ma tu mowy o twardej granicy wieku. Dany materiał będzie oceniany w oparciu o dojrzałość przekazu i tematyki, a następnie oferowany grupie wiekowej, która zostanie uznana za dość dorosła na ich treść.

Kiedy system zostanie w pełni uruchomiony, treści, które zidentyfikowaliśmy jako zawierające jawnie dojrzałe tematy, mogą zostać ograniczone dla nastolatków. Natomiast dla treści, które mają mniej … dojrzałe tematy, nasi członkowie społeczności będą mogli wybrać strefy komfortu lub dojrzałości treści, które wolą pominąć lub zdecydować się na nie.

— Stwierdziła Tracy Elizabeth, globalna liderka polityki TikToka.

Zobacz też: Ta płyta dla Raspberry Pi jest idealna do budowy małego serwera

Nie jest jednak jasne, co dokładnie oznacza termin odpowiednie treści. Można jednak założyć, że serwis będzie się starał być pod tym względem możliwie liberalnym, tak, aby zarówno uspokoić rodziców, jak i nie ograniczać zbytnio swobody oglądania burzących zainteresowanie materiałów osobom młodszym, które stanowią znaczną części widowni TikToka. To jednak jedynie spekulacje.

Źródło: Engadget

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy