X-Men ’97 – producenci zabrali głos! Najnowsze informacje o serialu

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Po kilku latach powstawania kolejnych plotek o produkcji X-Men ’97 wypowiedzieli się jej twórcy. Serial w założeniu ma być kontynuacją kultowej serii, która wystartowała w 1992 roku.

Co wiemy o wyczekiwanym X-Men ’97?

X-Men '97

Eric i Julia Lewald, którzy w latach 90. produkowali oryginalną serię X-Men udzielili wywiadu, który odbił się głośnym echem w świecie seriali animowanych. W rozmowie z Justinem Underwoodem na platformie YouTube producenci opowiedzieli o kontynuacji ich dzieła. Lewaldowie pracują jako konsultanci przy projekcie X-Men ’97, które będzie produkowane przez platformę Disney+.

Według zapowiedzi nowy serial animowany ma składać się z dziesięciu odcinków, których premiera odbędzie się w połowie 2023 roku. Historia zakończonego w 1997 roku serialu zakończyła się potężnym cliffhangerem. Nie będę jednak zdradzać tu fabuły oryginalnej serii. Natomiast Eric i Julia Lewald wierzą, że X-Men ’97 rozpocznie się dokładnie w miejscu, w którym zakończył się ich serial.

Zobacz też: Oscary 2022 znamy wszystkich nominowanych — wśród nich polski film!

Stylem nowa seria ma odwzorowywać klasyczną produkcję z lat 90. Co ciekawe istnieje duża szansa, że niektórzy aktorzy pracujący przy pierwszej części powrócą, aby powtórzyć swoje role. Eric i Julia Lewald zaznaczają, że w konsultacjach z Disneyem zauważyli, że osoby stojące za produkcją X-Men ’97 czerpią inspiracje z pierwowzoru.

Chcą, żeby to było rozwinięcie serii. Jednak ktokolwiek stworzy nowy serial, uczyni go swoim własnym. Nie ma tu znaczenia, kto zostanie zaangażowany w produkcje. Od grupy ludzi tworzących program bije wielka miłość, przywiązanie i szacunek. Mówię tu też o Beau DeMayo, który jest showrunnerem serialu — powiedział Eric Lewald.

Na kolejne doniesienia o produkcji X-Men ’97 musimy cierpliwie poczekać. Jednak skoro znamy już orientacyjną datę debiutu serialu, możemy spodziewać się, kiedy Disney wypuści, chociażby zwiastuny lub plakaty programu. Oryginalny serial X-Men swoją premierę miał w październiku 1992 roku. Oznacza to, że między debiutami obu serii minie blisko 31 lat!

Źródło: IGN

    Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy