Podróże Google Chrome

Podróże Google – nowa opcja ułatwi powrót do poprzednich wyszukiwań w Chrome

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Korzystanie z wyszukiwarki internetowej to często przygoda, nad której przebiegiem nie zawsze panujemy. Często zaczyna się od niewinnego wpisania pożądanego hasła, po czym wpadamy w wir przeglądania tematów pokrewnych, coraz mocniej odchodząc od naszego pierwotnego celu. Potem zaś kończymy wyszukiwanie zajęci innymi sprawami i… jeśli to było naprawdę ważne, musimy wszystko zacząć od nowa. Jednak dzięki opcji Podróże w Google Chrome sytuacja ta ulegnie sporej poprawie.

Podróże Google Chrome

Podróże Google Chrome

Mimo że sam nazywam to przygodą, to Google uważa, że takie błądzenie po sieci jest raczej formą podróży i właśnie stąd wzięła się ta nazwa. Gigant natomiast wie, jak pomóc podróżnikom. W tym wypadku jednak nie dzięki Mapom Google, a nowej zakładce historii w Chrome. Dzięki niej możemy tematycznie posegregować historię przeglądanych witryn, a także znaleźć swoje wyszukiwania. Na przykład, jeśli szukaliśmy najlepszego smartfona pod nasze wymagania, ale w międzyczasie utknęliśmy kilkanaście razy na serwisach ze śmiesznymi kotami, to nie musimy już rolką myszy przewijać historii, wyszukując wzrokiem konkretnych witryn. Wystarczy po prostu wpisać słowo kluczowe.

Zobacz też: Intel wykłada duże pieniądze na rozwój nowoczesnych technologii – także tych, które mu zagrażają

Opcja ta pojawiła  się już kilka miesięcy temu w kanale Chrome Canary. Teraz zaś trafiła ona do pełnej wersji przeglądarki, chociaż z pewnym dużym zastrzeżeniem. Otóż nie jest ona jeszcze dostępna w polskojęzycznej wersji przeglądarki. Obecnie obsługiwane języki to: angielski, holenderski, francuski, niemiecki, włoski, portugalski, hiszpański i turecki. Ma się to jednak z czasem zmienić.

Źródło: Engadget

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy