Wordle na Game Boya

Wordle jest już niemal wszędzie – gra trafiła nawet na pierwszego Game Boya

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Wordle to prosta, ale szalenie wciągająca gra, która bije właśnie rekordy popularności. Jej zasady są banalnie proste: mamy sześć szans na odgadnięcie pięciolitrowego słowa. Jeśli dana litera występuje w słowie, to jest oznaczona na żółto. Jeśli jest ona na właściwym miejscu, to podświetla się na zielono, zaś jeśli jej nie ma, to jest oznaczona na czerwono. Jeśli ktoś grał w Elexa, to działa to podobnie jak hakowanie komputerów, ale zamiast losowych cyfr są sensownie poukładane litery. No i bawi, zamiast frustrować. Teraz zaś tytuł ten — w sensie Wordle, a nie Elexy — trafił na pierwszego Game Boya.

Wordle na Game Boya

No cóż, w przypadku tego portu zasady uległy pewnym zmianom. Monochromatyczny wyświetlacz pierwszego Game Boya raczej wyklucza kod kolorów, zaś bardzo rzadki Game Boy z zielonym podświetleniem sugeruje, że wszyscy są zwycięzcami na samym starcie. Dlatego tu postawiono na wyświetlanie komórki z poprawnie umieszczoną literą w negatywie oraz jej poszarzałą wersję, gdy litera się zgadza, ale miejsce już nie. Mimo że gra jest niezwykle popularna i jej twórcy robią wszystko, żeby była dostępna na każdej możliwej platformie, to port na pierwszego Game Boya nie jest ich dziełem.

Zobacz też: Z sieci rybackiej do sieci komórkowej – Samsung stawia na nietypowy recykling

Stoi za nim pewien programista, który nie tylko przygotował tytuł tak, aby był kompatybilny z GB, to jeszcze nagrał go na kartridż, dzięki któremu uruchomił grę natywnie na konsolę. Oczywiście możliwe jest także granie w tytuł na emulatorze, co w przypadku homebrew jest  pełni legalne. Co więcej, powstała także wersja dedykowana konsoli Analogue Pocket. Obydwa ROM-y można pobrać na Githubie projektu.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy