Nvidia nie kupi ARM

To już koniec? Nvidia miała podjąć ostateczną decyzję w sprawie ARM

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Próba przejęcia ARM przez Nvidię za 40 miliardów dolarów było najgłośniejszą wiadomością technologiczną w 2020 roku. I chociaż mogłoby się wydawać, że przez kolejny rok niewiele się działo w tej kwestii, to 2021 upływał firmom na próbach przekonywania do tej transakcji regulatorów na całym świecie. Nie pomagał tu także fakt, że największe firmy technologiczne wyraziły swoje obawy w związku z potencjalnymi działaniami monopolistycznymi, ani bunt chińskiego oddziału ARM. Teraz zaś zgodnie z raportem ArsTechnica, transakcja została odwołana.

Nvidia nie kupi ARM

Nvidia nie kupi ARM

Warto we wstępie podkreślić, że ArsTechnica nie jest oficjalnym źródłem informacji. Mimo to powołuje się na słowa trzech osób z bezpośrednią wiedzą na temat transakcji. Według ich zeznań NVIDIA wczoraj, podczas spotkania zarządu postanowiła zrezygnować z przejęcia ARM. Warto jednak podkreślić, że samo ogłoszenie tej decyzji może mocno uderzyć Zielonych po kieszeni. Informacja ta niemal na pewno spowodowałaby ostry spadek cen akcji firmy. Przy okazji podkopana zostanie jej pozycja i dość długo może być postrzegana przez inwestorów jako ta firma, której nie udało się domknąć wielomiliardowego przejęcia jednej z największych firm świata.

Zobacz też: Chrome OS podłączy gości do Wi-Fi bez konieczności przepisywania hasła

Sytuacja wygląda nieciekawie także z perspektywy ARM. SoftBank zamierza się pozbyć przedsiębiorstwa za wszelką cenę. W obecnej sytuacji najprawdopodobniej firma wypuści ARM na giełdę, pozbywając się przy tym większości akcji. Jak na razie jednak nie wiadomo, na którą giełdę firma miałaby trafić. Brytyjskie organy chcą, aby stało się to w ich państwie, argumentując, że ARM jest ich dobrem narodowym, natomiast SoftBank widzi większe szanse zysku w USA. Jak widać przyszłość ARM, a co za tym idzie, wszystkich firm, które korzystają z rozwiązań tego producenta, jest mocno niepewna.

Źródło: XDA

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy