Premiera Samsunga Galaxy S22 w metaverse

Samsung idzie na całość i zmierza do metaverse

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Już jutro o 16:00 będzie miało miejsce wydarzenie Samsung Unpacked, podczas którego firma zaprezentuje swoją najnowszą serię flagowców, czyli Galaxy S22. Cała impreza odbędzie się rzecz jasna na żywo oraz z transmisją internetową na cały świat. Jednak producent postanowił pójść także o krok dalej i zorganizować imprezę także w metaverse. W ten sposób gigant rozpoczyna swój romans z wirtualnym światem, w którym zaprezentuje swój realny produkt.

Premiera Samsunga Galaxy S22 w metaverse

Premiera Samsunga Galaxy S22 w metaverse

Wydarzenie będzie można obejrzeć w 837X, odtworzonym na platformie wirtualnej rzeczywistości Decentraland,  w dokładnie w tym samym miejscu, w którym znajduje się flagowy sklep Samsunga w Nowym Jorku. Zorganizowanie imprezy w wirtualnej rzeczywistości jest dość zaskakujące, biorąc pod uwagę, że producent nie tak dawno temu zrezygnował ze swojej linii gogli Gear VR. Nie należy tu jednak wypatrywać zmiany tej decyzji.

Zobacz też: Pokemon Legends: Arceus to prawdziwy hit – gra bije rekordy sprzedaży

Najprawdopodobniej Samsung chce wzbudzić dodatkowy szum wokół premiery Galaxy S22 oraz przejść do historii jako pierwszy producent, który jako pierwszy zaprezentował swojego smartfona w metaverse. To w przyszłości może okazać się kluczowe, ponieważ jeśli wirtualna rzeczywistość odniesie sukces, to inni producenci także pójdą śladem Samsunga. Jednak wtedy ich imprezy będą porównywane do tej pierwszej, zorganizowanej przez koreańskiego giganta. Natomiast śledząc obecne trendy możliwe, że jutrzejsze wydarzenie w wirtualnym świecie zostanie kiedyś sprzedane jako NFT.

Źródło: Engadget

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy