Nowości od Apple pogrążą Androida?

Adrian Smorąg Adrian Smorąg Newsy
apple-20015-0

Ubiegły tydzień upłynął nam pod znakiem targów IFA w Berlinie, podczas których poznaliśmy wiele nowych smartfonów, tabletów i innych urządzeń, które działają na systemie Android. Dzisiejszy wieczór z całą pewnością należy do Apple – podobnie jak rok temu poznaliśmy nowe sprzęty tej firmy. Konferencja odbywa się tradycyjnie już w San Francisco.

iPad PRO… czyli funkcje, jakie powinien mieć każdy mobilny system

Capture

Zaraz po nowych informacjach odnośnie Apple Watch poznaliśmy nowego iPada, który poza dużym, 12,9″ wyświetlaczem wprowadzi wiele nowości w interfejsie systemu iOS. Zadebiutuje między innym od lat wyczekiwana funkcja dualview – znana z kilku tabletów Samsunga funkcjonalność systemu pozwalająca wyświetlić dwie aplikacje jednocześnie na ekranie:

DUAL

Pozostałe nowości to wprowadzenie rysika (sprzedawany osobno za 99 dolarów…. czyli ~400 złotych) jak i klawiatury – stacji dokującej w jednym za 169 dolarów (~650 złotych):

kb-apple

Pełna specyfikacja modelu iPad PRO:

SPEC

Pozostaje tylko wspomnieć o cenie… Jak zapewne się domyślacie tanio nie będzie: podstawowy wariant kosztować będzie 799 dolarów (32GB, WiFi), pośredni model z 128GB pamięci wbudowanej – 949 dolarów. Za wersję posiadającą także modem 3G przyjdzie zapłacić… 1079 dolarów.

cena-tv

Następnie firma pokazała nam…. kolejną generację Apple TV – przystawki, która rozszerza funkcjonalność telewizora o dostęp do aplikacji z AppStore. Nowa generacja wprowadza wygodne sterowanie za pomocą dotykowego panelu na pilocie… oraz głosowego z użyciem Siri. Wyszukiwanie materiałów z użyciem Siri będzie dostępne rozszerzone o przeszukiwanie materiałów w poszukiwaniu dokładniejszych scen. Nowy Apple TV wprowadza także ułatwienie dla deweloperów, którzy mogą tworzyć jedną aplikację dla wszystkich urządzeń Apple z iOS. Planowane na koniec października Apple TV będzie działać na system TVOS. Patrząc na funkcjonalność Apple TV nie trudno stwierdzić, że firma pozazdrościła Google jego platformy AndroidTV.

Apple TV to nie tylko aplikacje, ale także gry…. ale chyba nie takie, jakie chcieliby  gracze. Jedna z gier, jaka ma być dostępna na platformie to:

gra-apple-tv

iPhone 6s i 6s… sporo nowości?

Nowemu modelowi bliżej do ewolucji niż całkowicie nowego modelu. Tym razem dostajemy między innymi 3D touch (odpowiednik znanego już z MacBook’a ForceTouch), kamerę wideo 4K, szybszy układ A9.

x

Spore zmiany zaszły w oprogramowaniu: pojawił się mobilny odpowiednik menu kontekstowego, dzięki któremu z poziomu ikony aplikacji mamy dostęp do najważniejszych funkcji danej aplikacji:

menu

Funkcjonalność ta działa w wielu aplikacjach, między innymi w Mapach, Facebooku i innych. Dla fanów wymiany telefonu co rok firma wprowadzi (początkowo tylko w USA) program, który pozwoli taniej wymienić telefon co roku. W tym celu będzie trzeba opłacić co miesiąc abonament 32$. Sprzedaż nowego modelu rusza jeszcze w tym miesiącu. Niestety Polska tradycyjnie już poczeka dłużej na nowe iPhone’y. Aktualizacja starszych urządzeń do iOS9 startuje już 16 września.

Ceny sugerowane zostają na poziomie ubiegłorocznych:

cena

Zaprezentowano także nowe akcesoria dla iPhone 6s:

dock-iphone

Kolory obudowy nowego iPhone:

kolory

Nowości od Apple z pewnością są ciekawe i mogą się podobać nawet zagorzałym fanom systemu Android. Czy jednak zagrożą pozycji Androida? Globalnie nie ma na to szans, ale wielu użytkowników Androida może przejść na urządzenia z iOS, w których wprowadzono kilka ciekawych usprawnień, jakich brakuje w systemie od Google.

Wam podoba się oferta Apple na kolejne 12 miesięcy?

Źródło: własne

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy