Fortnite

Fortnite nie dla użytkowników konsoli Steam Deck

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Piastujący stanowisko CEO w Epic Games — Tim Sweeney ostatnio odpowiedział na pytania graczy. Amerykanin potwierdził między innymi, że największe dzieło jego firmy, czyli Fortnite nie trafi na konsole Steam Deck.

Na urządzeniu Valve nie pogramy w Fortnite

Fortnite

Tim Sweeney poinformował fanów o tym, że Epic Games nie planuje dostosowywać swojej gry do wymagań konsoli Steam Deck. Powodem takiej decyzji jest obawa twórców przed tym, że na urządzeniu Valve mieliby kłopoty z cheaterami. CEO firmy dodał jednak, że teraz „trwają wielkie wysiłki, aby zmaksymalizować kompatybilność Easy Anti-Cheat ze Steam Deck”.

W skrócie odpowiedzi Sweeneya sprowadzają się do tego, że gra Fortnite nie będzie oficjalnie dostępna na konsolach od Valve. Jednak jak zawsze pojawiły się głosy mówiące o tym, że zabieg ten jest częścią pewnej konspiracji. Niektórzy internauci doszukują się w tej decyzji podtekstu rywalizacji pomiędzy Epic Games, a Steam. Mimo wszystko argumentacja CEO tej pierwszej firmy wydaje się bardzo rozsądna. Steam Deck działa bowiem na systemie Linux, który daje cheaterem znacznie większe pole do popisu niż Windows. Oznacza to, że twórcy gry Fortnite musieliby spędzić sporo czasu, aby dostosować grę do standardów nowego urządzenia.

Zobacz też: Buty do uciekania przed Creeperami — oto współpraca Minecraft x Puma

Jednak wciąż pozostaje pewna furtka na uruchomienie tytułu od Epic Games na konsoli Steam Deck. Zrobienie tego będzie wymagało sporo wysiłku, ale na pewno znajdą się zapaleńcy, którzy się za to wezmą. Plan na zainstalowanie gry sprowadza się do wygrania na konsolę systemu Windows. Wtedy pobranie i uruchomienie Fortnite na urządzeniu Steam Deck będzie możliwe.

Źródło: PC Gamer oraz IGN

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy