Podrobione NFT

NFT to zwykłe oszustwo – największy rynek gier indie nie bawi się w dyplomację

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Ostatnie wydarzenia sugerują, że branża gier jest zakochana w NFT, jednak graczom ta miłość bardzo przeszkadza, więc twórcy — z wyłączeniem Ubisoftu — niechętnie, ale rezygnują z tej formy cyfrowej inwestycji. Okazuje się jednak, że zatwardziali przeciwnicy niewymienialnych tokenów są także po tej drugiej stronie. Największy sklep skupiony wokół gier indie, czyli itch.io nie tyle nie pła miłością do NFT, ile wręcz okazuje jawną wrogość. W końcu czymś innym jest twierdzenie, że daną rzeczą nie jesteśmy zainteresowani, lub mamy co do niej zastrzeżenia/obawy, a czym innym jest nazywanie tego jawnym oszustwem i krytykowanie osób, które dane rozwiązanie popierają.

Itch.io – NFT to oszustwo

Oczywiście dość szybko mogą pojawić się głosy, że platforma Itch.io chce się wybić na kontrowersji atakując NFT, aby zrobiło się o niej głośno. Pamiętajmy jednak, że mowa jest o największym na świecie rynku gier niezależnych, który ma w swojej ofercie setki tysięcy tytułów. Gracze, których nie interesują wielkie serie AAA, już dobrze znają to miejsce. Dodatkowo dość mocne słowa wymierzone nie tyle w samą technologię, ile w osoby nią zainteresowane mogą zwiększyć zainteresowanie ze strony osób niechętnych NFT, ale też zrazić zwolenników nowej technologii, zarówno wśród graczy, jak i twórców gier. 

Kilka osób pytało o nasze stanowisko w sprawie NFT:

NFT są oszustwem. Jeśli uważasz, że są one legalnie użyteczne do czegokolwiek innego niż wyzysk twórców, oszustwa finansowe i niszczenie planety, prosimy, abyś przewartościował swoje wybory życiowe.

Pokój ✌️

Zobacz też: Meta reaguje na rosnące skargi o molestowanie seksualne w metaverse

Nie jest tak źle? No cóż, kolejny wpis firmy był jeszcze mniej przyjazny.

Pieprzyć też każdą firmę, która mówi, że wspiera twórców, a jednocześnie w jakikolwiek sposób popiera NFT. Zależy im tylko na własnym zysku i możliwości wzbogacenia się ponad wszystko inne. 

Źródło: Twitter

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy