Super Bowl 2022 — gdzie oglądać?

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Dokładnie za tydzień czeka nas największe święto amerykańskiego futbolu w roku. Finałowy mecz o mistrzostwo National Football League odbędzie się w nocy z 13 na 14 lutego. Warto zadać sobie pytanie — gdzie w Polsce obejrzymy to widowisko?

Super Bowl 2022 gdzie obejrzymy finał rozgrywek NFL?

Super Bowl LVI

Super Bowl co roku jest jednym z największych wydarzeń w świecie sportu. Tegoroczne zmagania będą już pięćdziesiątymi szóstymi w historii. W finale rozgrywek NFL obejrzymy pojedynek Los Angeles Rams z Cincinnati Bengals. Poza rywalizacją na zielonej murawie obejrzymy także pojedynek reklamodawców. Co roku odbywa się bowiem walka o miejsca reklamowe podczas przerw w meczu. Dodatkowo Super Bowl 2022 obfitować będzie w występy amerykańskich gwiazd muzyki. Na stadionie podczas „Halftime Show” posłuchamy między innymi Snoop Dogga, Eminema, Dr. Dre, Mary J. Blige oraz Kendricka Lamara. Przed meczem hymn Stanów Zjednoczonych odśpiewa natomiast Mickey Guyton.

Patrząc z polskiej perspektywy, mecz odbędzie się w nocy z 13 na 14 lutego (z niedzieli na poniedziałek). Spotkanie rozgrywane na kalifornijskim SoFi Stadium transmitowane będzie przez stację TVP Sport. Studio meczowe rozpocznie się o północy 14 lutego. Transmisja z meczu zaplanowana jest natomiast na godzinę 00:25. Według planu ma ona zakończyć się około czwartej nad ranem.

Zobacz też: Vin Diesel potwierdza – wkrótce ruszą zdjęcia do filmu Szybcy i wściekli 10

W zeszłym roku mecz Super Bowl wygrał zespół Tampa Bay Buccaneers, który z kwitkiem odprawił Kansas City Chiefs. Pięćdziesiąty szósty finał rozgrywek National Football League przyniesie nam natomiast pojedynek drużyn z Kalifornii i Ohio. Dla Cincinnati Bengals będzie to trzecie podejście do meczu Super Bowl (porażki w 1982 i 1989). Bardziej doświadczone Los Angeles Rams powalczy o mistrzostwo po raz piąty (wygrana w 2000 oraz porażki w 1980, 2002 i 2019).

Źródło: TVP Sport/Wikipedia

    Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy