Wikingowie: Walhalla — nowy zwiastun produkcji Netflixa

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Dziś w sieci pojawił się oficjalny zwiastun jednej z najnowszych produkcji Netflixa. Serial Wikingowie: Walhalla w najpopularniejszym serwisie streamingowym zadebiutuje już 25 stycznia.

Wikingowie: Walhalla zrobi furorę?

Wikingowie: Walhalla

W serwisie YouTube możemy obejrzeć już zwiastun serialu będącego kontynuacją popularnej produkcji kanału History, a później Amazon Prime Video. Fabuła Wikingowie: Walhalla rozgrywa się sto lat po wydarzeniach znanych nam z Wikingów. Serial zabiera nas w czasy, kiedy nieustraszeni Skandynawowie osiągają punkt krytyczny w starciach z Anglikami. W nowym serialu obejrzymy takich aktorów jak Sam Corlett, Frida Gustavsson, Leo Suter oraz Bradley Freegard. Dodatkowo w obsadzie znajdziemy Johannesa Haukuar Johannessona, Davida Oakesa, Laure Berlin czy Caroline Henderson.

Zobacz też: Santa Monica Studio szykuje nową dużą grę — kolejna część God of War?

Akcja serialu „Wikingowie: Walhalla” rozgrywa się tysiąc lat temu i opowiada o niezwykłych przygodach najsłynniejszych wikingów: legendarnego odkrywcy Leifa Erikssona (Sam Corlett), jego zapalczywej i nieustępliwej siostry Freydis Eriksdotter (Frida Gustavsson) oraz ambitnego nordyckiego księcia Haralda Sigurdssona (Leo Suter). Na początku XI wieku napięcie między wikingami i angielskim tronem sięga krwawego zenitu, a wikingowie ścierają się między sobą o to, czy przyjąć chrześcijaństwo, skazując dawne wierzenia na zapomnienie. Troje bohaterów wyrusza w drogę z Kattegat do Anglii i jeszcze dalej, a stawką ich epickiej podróży przez oceany i pola bitewne jest przetrwanie i wieczna chwała.

Oficjalna notka zawarta w opisie zwiastuna

Za scenariusz serialu odpowiada jego showrunner — Jeb Stuart. Jeden z pozostałych producentów wykonawczych, czyli Michael Hirst o nadchodzącym serialu powiedział następująco:

Jestem niesamowicie podekscytowany, że ogłosiliśmy ciąg dalszy naszej sagi. […] Wikingowie: Walhalla da fanom serii to co najbardziej w niej kochają. To znaczy emocjonującą i nieustępującą akcję, która zakorzeniona jest w ciekawych postaciach i dramatycznej fabule. Historia rzuca też światło dzienne na takie wartości jak rodzina, władza i lojalność.

Serial na Netflixie zadebiutuje 25 lutego. Będzie to blisko dziewięć lat od premiery pierwszego odcinka pierwszego sezonu produkcji Wikingowie (03.03.2013).

Źródło: YouTube/Comicbook

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy