Santa Monica Studio szykuje nową dużą grę — kolejna część God of War?

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Premiera God of War Ragnarök za pasem, ale mimo tego zapowiada się, że Santa Monica Studio nie zwolni tempa. Na oficjalnej stronie internetowej kalifornijskiej firmy pojawiła się bardzo ciekawa informacja.

Santa Monica Studio poszukuje ludzi do stworzenia nowego projektu

Santa Monica Studio

Znane z tworzenia gier z serii God of War studio musi posiadać bardzo ambitne plany. W tym roku Santa Monica Studio zapowiedziało wyczekiwaną premierę God of War Ragnarök, które po raz kolejny zabierze nas do brutalnego świata mitologii. Proces tworzenia gry trwał kilka dobrych lat, ale wszystko wskazuje na to, że w Kalifornii nie planują teraz odpoczywać. Studio na swojej oficjalnej stronie internetowej zamieściło informację mówiącą o tym, że poszukuje dyrektora artystycznego do „nowego niezapowiedzianego tytułu”.

W ogłoszeniu czytamy, że Santa Monica Studio poszukuje doświadczonego pracownika, który będzie koordynować prace mniejszych zespołów. Kandydaci składające swoje CV mają w perspektywie działanie przy „nowym projekcie na dużą skalę„. Pozostałe wymagania są oczywiście adekwatne do pełnionej roli. Dla przykładu osoby ubiegające się o te stanowisko muszą mieć przepracowanych 10 lat w branży oraz posiadać w swoim dorobku prace przy chociaż jednej grze AAA.

Zobacz też: Producent zapowiada, że GTA VI będzie „specjalne”

Niestety Santa Monica Studio nie podało żadnych konkretniejszych informacji. Dlatego nie wiemy, czy gra, nad którą będą pracować jest kolejną częścią serii God of War czy może nowym projektem. Ogłoszenie sugeruje również, że prace są na bardzo wczesnym etapie, więc nie powinniśmy spodziewać się kolejnych doniesień w najbliższym czasie. Patrząc w kalendarz gier wydanych przez kalifornijskie studio łatwo zauważyć, że ich autorskie projekty pojawiają się na rynku co trzy, cztery lub pięć lat.

Gracze szybko zauważyli, że „niezapowiedziany tytuł” będzie najprawdopodobniej grą AAA. Z tego powodu w internecie dużo mówi się o tym, że istnieje duża szansa na kolejną odsłonę serii God of War. Niestety o tym, czy jest to prawda, dowiemy się dopiero w przyszłości. Na dziś wiemy jedynie, że kalifornijskie studio szykuje jakiś duży projekt.

Źródło: Comicbook/SMS

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy