Kolejna gra piłkarska usuwa Masona Greenwooda ze swoich zasobów!

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

W zeszłym tygodniu informowaliśmy was o tym, że w producenci gry FIFA 22 zdecydowali się usunąć z niej postać Masona Greenwooda. Śladem EA Sports poszła kolejna duża gra piłkarska. O takim rozwoju spraw zadecydowały okropne czyny, jakich dopuścił się piłkarz w prawdziwym życiu.

Mason Greenwood usunięty z eFootball — stanowczy komunikat Konami

Mason Greenwood

Dla osób niezaznajomionych z tematem przypomnijmy, że piłkarz Manchesteru United pod koniec stycznia został oskarżony o pobicie i gwałt. Anglik miał dopuścić się tak paskudnych czynów na swojej byłej partnerce. Harriet Robson opublikowała na swoim Instagramie serie zdjęć, na których pokazuje swoje posiniaczone i zakrwawione ciało. Zdaniem kobiety pobicia dopuścił się właśnie jej ówczesny chłopak. Jednak najbardziej drastycznym dowodem w sprawie jest nagranie głosowe, które udostępniła Robson. Słychać na nim jak Greenwood zmusza swoją dziewczynę do odbycia stosunku seksualnego.

Zobacz też: Zawodnik NFL podpisał profesjonalny kontrakt e-sportowy z Dignitas

Po upublicznieniu całej sprawy Manchester United szybko wydał oświadczenie, w którym zakomunikował, że do czasu wyjaśnienia sytuacji zawiesza swojego piłkarza w prawach. Kilka dni później EA Sports i FIFA 22 ukradkiem usunęły 20-latka ze swoich zasobów. Teraz śladem swojego konkurenta poszła druga największa gra piłkarska — eFootball (znana wcześniej jako Pro Evolution Soccer). Konami, które odpowiada za produkcję tytułu, opublikowało nawet specjalny komunikat.

W świetle ciężkich zarzutów, przed którymi stanął Mason Greenwood, zawodnik zostanie usunięty z naszych gier piłkarskich do odwołania. […] Konami potępia każdy rodzaj przemocy. Jako że dochodzenie policyjne wciąż trwa, dalsze komentowanie sprawy byłoby niestosowne.

Co ciekawe inna gra piłkarska — Football Manger ogłosiła, że wciąż nie podjęła ostatecznej decyzji w sprawie Anglika. Producent popularnego FM-a, czyli Sports Interactive nie chce wydawać wyroku przed oficjalnym upublicznieniem decyzji sądu czy policji. Inaczej postąpiły nie tylko FIFA i eFootball, ale także sponsorzy Greenwooda. Dla przykładu firma Nike zdecydowała się zawiesić współpracę z zawodnikiem Manchesteru United. Aktualnie według najnowszych informacji Anglik opuścił już areszt i czeka na rozwój sprawy.

Źródło: PC Gamer

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy