Xiaomi

Xiaomi aktualnie pracuje nad kilkoma modelami smartfonów m.in. flagowym Mi 5. Tymczasem warto również pamiętać o pewnych nowych-starych wersjach. Nadchodzący Xiaomi Mi 4c to już trzecia wersja Mi 4, lecz różniąca się od swoich poprzedników. Znajdziemy w tym smartfonie parę dobrych zmian, a co więcej jego cena mile nas zaskoczy. W końcu to znak firmowy marki.

 

Xiaomi Mi 4c jak już wyżej wspomniałem jest trzecią wersją podstawowego modelu. Znajdziemy w nim parę zmian, którym warto się przyjrzeć. Najważniejszą rzeczą jest przede wszystkim zmiana jednostki z Snapdragona 615 (względem Mi 4i) czy Snapdragona 801 (względem Mi 4) na Snapdragona 808. Ponadto w urządzeniu zainstalowano USB typu-C.

 

xiaomi mi 4c

 

Pod znakiem zapytania stoją możliwości fotograficzne wyświetlane na 5 calowym ekranie 1080p. O ile wielkości matryc – 13 i 5 megapikseli – pozostają bez zmian, o tyle możliwości rozdzielczości nagrywania wideo są już większe. Zastosowany procesor w Mi 4c jest w stanie obsłużyć 2160p, ale być może producenci pozostaną przy Full HD. Xiaomi Mi 4c zmieści dwie karty SIM. Niestety zabrakło już wejścia na kartę pamięci. Smartfon będzie pracować na Androidzie Lollipop w wersji 5.1 z nakładką MIUI 7.

 

Urządzenie może zostać ujawnione już 22 września. Przewidywana cena to okolice 200 dolarów, czyli około 750 złotych.

 

źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.