Negatywna ocena posta na Twitterze

Łapka w dół na Twitterze – serwis testuje wyrażanie dezaprobaty

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

YouTube jakiś czas temu postanowił ukryć opcję łapek w dół. Okazuje się jednak, że nie wszystkie serwisy chcą iść tym śladem. Twitter jakiś czas temu wprowadził dla użytkowników iPhone możliwość negatywnej opinii o cudzym wpisie, lub odpowiedzi.. Teraz zaś funkcjonalność ta staje się dostępna dla szerszego grona użytkowników, chociaż wciąż nie wychodzi z fazy testów.

Negatywna ocena posta na Twitterze

W przeciwieństwie do Disqusa, gdzie użytkownicy mogą swobodnie zobaczyć liczbę pozytywnych i negatywnych komentarzy, funkcja ta na Twitterze będzie działać inaczej. Liczba negatywnych ocen nie będzie widoczny dla użytkowników. Siłą rzeczy nie ma także szans na to, aby sprawdzić komu dokładnie dany wpis nie przypadł do gustu. Zamiast tego opcja ta ma jedynie pomóc algorytmowi Twittera lepiej zrozumieć, jaki rodzaj odpowiedzi wywołuje negatywne opinie. Serwis już teraz ma pewne wnioski na ten temat. Okazuje się, że użytkownicy najczęściej korzystają z tej opcji w następujących przypadkach:

(…) albo dlatego, że odpowiedź była postrzegana jako obraźliwa, lub dlatego, że postrzegana jako nieistotna, lub gdy spełniała obydwa te warunki.

Zobacz też: Windows 11 nareszcie rośnie w siłę — sprawdź, w której grupie jesteś

Warto jednak podkreślić, że mowa jest tu o spostrzeżeniach osób, które korzystały z tej opcji. Nie należy więc wykluczać scenariusza, w którym ktoś inną opinię uznaje za nieznaczącą, lub wręcz obelżywą. Oczywiście wprowadzanie takich zmian może jeszcze mocniej zwiększyć problem istnienia tak zwanych baniek informacyjnych na platformie.

Źródło: Twitter

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy