Pracownicy Meta nie wierzą w Metaverse

Meta reaguje na rosnące skargi o molestowanie seksualne w metaverse

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Mogłoby się wydawać, że fizyczne molestowanie seksualne dotyczy… no cóż, fizycznych kontaktów. Okazuje się jednak, że nie jest to wcale aż tak oczywista kwestia. Przekonali się o tym właśnie użytkownicy metaverse, którzy coraz częściej spotykają się z problemem, w wyniku którego ich avatary są dotykane przez innych użytkowników sieci w sposób, który nie pozostawia wątpliwości.

Molestowanie seksualne w metaverse

Molestowanie seksualne w metaverse

Mowa jest u na przykład o chwytanie przez innych użytkowników konkretnych  wirtualnych części ciała molestowanych avatarów. Szczerze mówiąc, zachowania tego typu są raczej czymś, czego moglibyśmy się spodziewać po anonimowym środowisku internetowym, jakim jest metaverse. W związku z tymi doniesieniami dział  Reality Labs Mety opracował rozwiązanie tego problemu. Otóż na blogu Meta Quest Meta ogłosiła, że wprowadza nową funkcję Personal Boundary dla Horizon Worlds i Horizon Venues. Ta fizycznie uniemożliwia avatarom zbliżenie się na odległość 1,2 metrów od czyjejś osobistej granicy, co skutkuje całkowitą odległością między dwoma użytkownikami wynoszącą 2,4 metra. To trochę tak, jakby rozszerzono kolizje w grze do okręgu dookoła postaci. Warto jednak podkreślić, że zasada ta dotyczy tylko kontaktu z innymi użytkownikami, a nie wirtualnymi przedmiotami, z którymi można już wchodzić w normalne interakcje.

Zobacz też: Czy zbliża się koniec Google Stadia? Zdania są podzielone

Według Mety funkcja ta tworzy więcej przestrzeni osobistej dla ludzi i ułatwia unikanie niechcianych interakcji. Oczywiście, niektórzy ludzie nie mają nic przeciwko temu, aby inni się do nich zbliżali. Dlatego też w przyszłości mają więc pojawić się  elementy UI, które pozwolą użytkownikom dostosować rozmiar ich granicy osobistej. Podejrzewam jednak, że osoby, które wykonywały niepokojące gesty znajdą sposób, żeby to jakoś obejść.

Źródło: SlashGear

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy