Chrome OS podłączy inne urządzenia do Wi-Fi

Chrome OS podłączy gości do Wi-Fi bez konieczności przepisywania hasła

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Google Nearby Share jest świetną funkcją, dzięki której przesyłanie dużych plików pomiędzy urządzeniami z Androidem zostało ustandaryzowane. Jakiś czas temu trafiła ona także do Chrome OS, podnosząc poziom integracji pomiędzy obydwoma systemami od Google. Teraz zaś Chromebooki dzięki niej zyskały kolejną możliwość, która znacznie ułatwi dodawanie nowych urządzeń do sieci.

Chrome OS podłączy inne urządzenia do Wi-Fi

Chrome OS podłączy inne urządzenia do Wi-Fi

Nowa funkcja pozwoli używać Chromebooka do łatwego przesyłania identyfikatora SSID sieci Wi-Fi, konfiguracji zabezpieczeń i hasła do innych urządzeń, które mają włączoną funkcję Nearby Share i znajdują się w zasięgu Bluetooth. Oznacza to koniec z przepisywaniem skomplikowanego hasła do sieci Wi-Fi za każdym razem, gdy chcemy podłączyć nowe urządzenie – pod warunkiem, że będzie ono działało pod kontrolą Androida lub Chrome OS. Oczywiście udostępnianie SSID za pomocą QR jest w Androidzie od dość dawna, jednak obecność podobnego rozwiązania w Chrome OS podnosi spójność ekosystemu Google.

Zobacz też: Reacher połamie ci nogi, ale też się uśmiechnie – takich seriali brakowało

Oczywiście opcja ta wciąż nie jest dostępna w systemie. Pojawiły się jednak dowody w repozytorium kodu Chromium na jej dodanie, co oznacza, że trwają nad nią realne prace. Warto jednak podkreślić, że nie wiadomo kiedy w ogóle trafi ona do testowej wersji systemu, nie mówiąc już o wydaniu stabilnym. Biorąc jednak pod uwagę obecne tempo prac, może to zająć kilka długich tygodni. Pozostaje także mieć nadzieję, że spadające zainteresowanie Chrome OS zadziała tu jak motywator do zwiększenia wysiłków w rozwoju systemu, a nie przyczyni się do spadku zaangażowania Google.

Źródło: Androidpolice

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy