ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Versa Tab – tablet za rozsądną cenę [aktualizacja]

Autor: Cezary Zapała Kategoria: Newsy

 

Firma Benger postanowiła zadebiutować na rynku tabletów i już na przełomie lipca i sierpnia wprowadzi do sprzedaży internetowej swoje najnowsze dzieło, jakim jest urządzenie o nazwie Versa Tab. Producent twierdzi, że tablet „ma stać się przebojem zarówno wśród młodzieży jak i firm, które potrzebują wyposażyć swój personel w wydajne tablety, a jednocześnie podczas zakupów muszą pamiętać o optymalizacji kosztów.”.

Urządzenie ma posiadać 10 punktowy wyświetlacz  G + G o przekątnej 9,7 cala wykonany w technologii IPS z podświetleniem LED o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli ze szkłem odpornym na zarysowania. Pod obudową zaś ma skrywać procesor Allwinner Boxchip A10 Cortex A8 o częstotliwości 1.2 GHz z układem graficznym Mali 400-MP (400 MHz) i 1 GB pamięci RAM. Ponadto tablet ma mieć 16 GB pamięci wewnętrznej, 2 akumulatory litowo-jonowe o pojemności 3900 mAh oraz dwie kamerki (5 Mpix z tyłu i 0,3 Mpix z przodu). Model ten ma zapewnić łączność w trybie WiFi 802.11 b/g/n oraz 3G WCDMA/TD-SCDMA/EVDO (za pośrednictwem zewnętrznego modemu). Nie zabraknie również wejść microUSB, USB Host, mini HDMI, Minijack oraz czytnika kart pamięci microSD. Całość ma działać pod kontrolą Androida 4.0.4 z dostępem do Google Play i preinstalowanymi aplikacjami dodatkowym (Total Commander, Skype, Facebook, Nexto Reader, Angry Birds). Urządzenie ma mieć wymiary 242,4 x 159,5 x 10 mm i ważyć 640 g. W zestawie oprócz tabletu ma się znaleźć również ładowarka sieciowa, słuchawki douszne, przewód USB, adapter USB-OTG, ściereczka oraz instrukcja obsługi.

Tablet został wyceniony na 899 złotych.

[AKTUALIZACJA]

Niektórzy użytkownicy zaznaczali, że tablet ten nie powinien być nazywany „polskim”. Obiecałem opublikować oświadczenie producenta w tej sprawie jak tylko je otrzymam. Oto one:

„Tablet Versa Tab powstał w głowie Polaków, założycieli firmy Benger.  Jednakże koszty produkcji w Polsce nie pozwoliłyby przy zastosowaniu takich technologii, jakie użytkownicy znajdą w  tablecie,  na zaproponowanie Klientom tak niskiej ceny jego zakupu. Dlatego rozważając długo to, czy wprowadzać produkcję w Polsce na własny rachunek i znacznie wywindować cenę tabletu, czy skorzystać z doświadczenia Chińczyków i ich zdecydowanie tańszej siły roboczej – Benger zdecydowało się na produkcję Versa Tab w krajach azjatyckich.

Po wielu spotkaniach i długich rozmowach polscy pomysłodawcy Verda Tab wybrali firmę chińską, z którą w oparciu o doświadczenie i wiedzę jej inżynierów zaprojektowali Versa Tab i której powierzyli produkcję tabletu. Versa Tab montowany jest w Chinach, ale Benger poprzez swoich ludzi oddelegowanych do bezpośredniej współpracy z Chińczykami uczestniczy w procesie powstawania swojego tabletu i sprawuje nad nim kontrolę jakości.  Tablet jest dziełem współpracy polsko-chińskiej, właścicielem jego marki jest firma Benger i to ona bezpośrednio odpowiada przed użytkownikami za sprzęt, który im oferuje.”

Źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy