Pokemon Legends: Arceus sprzedaje się świetnie

Pokemon Legends: Arceus to prawdziwy hit – gra bije rekordy sprzedaży

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Najnowsza duża gra na Switcha, czyli Pokemon Legends: Arceus sprzedała się w 6,5 mln kopii po zaledwie tygodniu od premiery, co czyni ją jedną z najszybciej sprzedających się gier na Switcha w historii platformy. Jeśli oficjalne dane potwierdzą te doniesienia, to gra przebije zarówno Pokemon Sword and Shield, jak i Pokemon Brilliant Diamond i Shining Pearl, z których obie sprzedały się w pierwszym tygodniu w ilości 6 milionów egzemplarzy.

Pokemon Legends: Arceus sprzedaje się świetnie

To może uczynić Arceusa drugim najszybciej sprzedającym się tytułem na Switcha w historii, co jest dużym sukcesem dla eksperymentalnej gry o znacznie innym wyglądzie i rozgrywce niż główne tytuły Pokemon. Oczywiście jest mało prawdopodobne, aby tytuł pod tym względem przebił Animal Crossing: New Horizons, który sprzedał się w 11,77 mln kopii w ciągu zaledwie 11 dni i znajduje się obecnie na podium najszybciej sprzedającej się gry na Switcha zaraz po premierze.

Zobacz też: Nowe logo Chrome – mało kto dostrzeże różnice, ale estetom się spodoba

Jak już wspominałem w swoich pierwszych wrażeniach z rozgrywki, celem gry jest stworzenie pierwszego w historii regionu Pokedexu. Nie wystarczy więc tylko łapać pokemonów, a trzeba przeprowadzać badania badawcze, aby dowiedzieć się więcej o każdym Pokemonie. Sama mechanika walki i łapania stworków także znacznie się różni względem głównej serii. Mimo tak wielkich zmian tytuł przypadł do gustu graczom. Jak na razie nie wiadomo, czy jej sukces wpłynie na pojawienie się kolejnej gry z tego cyklu, czy też część z wprowadzonych tu innowacji zostanie przeniesiona do kolejnej gry z głównego cyklu Pokemon.

Źródło: Engadget

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy