Hogwarts Legacy Dziedzictwo Hogwartu

Premiera Hogwarts Legacy we wrześniu? Fani Harry’ego Pottera czekają

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Bardzo możliwe, że Warner Bros przez przypadek naprowadziło graczy na datę premiery Hogwarts Legacy. Gra z uniwersum Harry’ego Pottera jest jedną z najbardziej wyczekiwanych w 2022 roku.

Hogwarts Legacy przywita nas wraz z nowym rokiem szkolnym?

Hogwarts Legacy

O potencjalnej dacie premiery przez przypadek mogła poinformować nas biblioteka samej J. K. Rowling. Wydawnictwo należące do autorki serii książek o magicznym świecie na swojej oficjalnej stronie opublikowało ciekawy post. Możemy w nim przeczytać, że 6 września tego roku na rynek trafi artbook The Art and Making of Hogwarts Legacy. Publikacja jest oczywiście w bezpośredni sposób związana z wyczekiwaną grą.

Zobacz też: Rockstar ogłasza rozpoczęcie prac nad GTA VI oraz next-genowe GTA V

Czujni fani Harry’ego Pottera od razu zauważyli, że artbooki najczęściej wydawane są wraz z premierą gry lub w jej okolicach. Dlatego internet od razu zalała fala doniesień o tym, że Hogwarts Legacy pojawi się na początku września. Za wydanie książki odpowiada Insight Editions, natomiast jej autorką jest Jody Revenson. W poście informującym o premierze artbooka szybko pojawiła się adekwatna notka. Czytamy w niej:

Mimo tego, że nie jest to potwierdzone, debiut tej publikacji może być powiązany z premierą gry.

Na dzień dzisiejszy wszystko wskazuje na to, że wyczekiwany Hogwarts Legacy faktycznie może pojawić się na rynku już we wrześniu. Dla osób niezaznajomionych z tematem przypomnijmy, że grę producenci osadzili w XIX wiecznej szkole magii znanej z serii książek i filmów o Harrym Potterze. Trzecioosobowy RPG z otwartym światem trafi na konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S oraz komputery osobiste.

Za produkcję gry odpowiada Avalanche Software. Studio z Salt Lake City ma bardzo ciekawą historię. Przez 11 lat należało ono do Disney Interactive Studios, z którym stworzyło kilkanaście gier. W 2017 roku po reaktywacji studio przeszło natomiast w ręce kalifornijskiego Warner Bros. Interactive Entertainment.

Źródło: The Rowling Library

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy