Już niedługo Samsung zaoferuje smartfony z 6 GB pamięci RAM?

Newsy

samsung-6gb-ram-module

 

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Samsung właśnie ogłosił rozpoczęcie masowej produkcji układów 12GB LDPPDR4 RAM przy użyciu procesu technologicznego 20nm. Co ciekawe, Koreańczycy z południa są pierwszą firmą na świecie która tego dokonała. Co jednak daje nam to w praktyce? Pozwoli to na tworzenie smartfonów z 6 GB pamięci RAM!

 

Według Samsunga, nowe układy 12Gb LPDDR4 RAM będą o 30% szybsze od poprzednich 8Gb, zużywając jednocześnie o 20 procent energii mniej.

 

Powracając do układu 8Gb LPDDR4 RAM, w grudniu również Samsung był pierwszą firmą która zaczęła produkować powyższe układy na masową skale. Układy te można spotkać w takich smartfonach jak OnePlus2, Samsung Galaxy S6 edge+ jak i Galaxy Note 5.

 

Sam producent zapowiada, że przyszłe flagowce będą miały do zaoferowania właśnie 6 GB pamięci RAM, co pozwoli na bezproblemową wielozadaniowość i maksymalną wydajność.

 

Pytanie brzmi, czy to nie jest przesada? Wiele urządzeń nie jest w stanie nawet wykorzystać swojej mocy obliczeniowej, kuleje też optymalizacja, a producenci dalej walczą na „cyferki”.

 

Jak myślicie, potrzeba nam na ten moment więcej pamięci RAM?

 

Źródło: phonearena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x