Już niedługo Samsung zaoferuje smartfony z 6 GB pamięci RAM?

Paweł Bilski Paweł Bilski Newsy
samsung-6gb-ram-module

Samsung właśnie ogłosił rozpoczęcie masowej produkcji układów 12GB LDPPDR4 RAM przy użyciu procesu technologicznego 20nm. Co ciekawe, Koreańczycy z południa są pierwszą firmą na świecie która tego dokonała. Co jednak daje nam to w praktyce? Pozwoli to na tworzenie smartfonów z 6 GB pamięci RAM!

Według Samsunga, nowe układy 12Gb LPDDR4 RAM będą o 30% szybsze od poprzednich 8Gb, zużywając jednocześnie o 20 procent energii mniej.

Powracając do układu 8Gb LPDDR4 RAM, w grudniu również Samsung był pierwszą firmą która zaczęła produkować powyższe układy na masową skale. Układy te można spotkać w takich smartfonach jak OnePlus2, Samsung Galaxy S6 edge+ jak i Galaxy Note 5.

Sam producent zapowiada, że przyszłe flagowce będą miały do zaoferowania właśnie 6 GB pamięci RAM, co pozwoli na bezproblemową wielozadaniowość i maksymalną wydajność.

Pytanie brzmi, czy to nie jest przesada? Wiele urządzeń nie jest w stanie nawet wykorzystać swojej mocy obliczeniowej, kuleje też optymalizacja, a producenci dalej walczą na „cyferki”.

Jak myślicie, potrzeba nam na ten moment więcej pamięci RAM?

Źródło: phonearena

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy