samsung-6gb-ram-module

 

Samsung właśnie ogłosił rozpoczęcie masowej produkcji układów 12GB LDPPDR4 RAM przy użyciu procesu technologicznego 20nm. Co ciekawe, Koreańczycy z południa są pierwszą firmą na świecie która tego dokonała. Co jednak daje nam to w praktyce? Pozwoli to na tworzenie smartfonów z 6 GB pamięci RAM!

 

Według Samsunga, nowe układy 12Gb LPDDR4 RAM będą o 30% szybsze od poprzednich 8Gb, zużywając jednocześnie o 20 procent energii mniej.

 

Powracając do układu 8Gb LPDDR4 RAM, w grudniu również Samsung był pierwszą firmą która zaczęła produkować powyższe układy na masową skale. Układy te można spotkać w takich smartfonach jak OnePlus2, Samsung Galaxy S6 edge+ jak i Galaxy Note 5.

 

Sam producent zapowiada, że przyszłe flagowce będą miały do zaoferowania właśnie 6 GB pamięci RAM, co pozwoli na bezproblemową wielozadaniowość i maksymalną wydajność.

 

Pytanie brzmi, czy to nie jest przesada? Wiele urządzeń nie jest w stanie nawet wykorzystać swojej mocy obliczeniowej, kuleje też optymalizacja, a producenci dalej walczą na „cyferki”.

 

Jak myślicie, potrzeba nam na ten moment więcej pamięci RAM?

 

Źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Bilski

Kinoman, podróżnik, koszykarz amator, ale przede wszystkim fan mobilnych technologii.