Nieudana premiera nowych smartfonów dała się we znaki Samsungowi?

Adrian Smorąg Adrian Smorąg Newsy
1200x-1-1

Samsung Electronics rozpoczął przygotowania do masowych zwolnień zatrudnionych w centrali w Korei  pracowników. Według informacji, jakie uzyskał serwis Bloomberg firma zdecydowała się na ten ruch po ostatnich nieudanych premierach na kluczowych rynkach, przede wszystkim w sektorze smartfonów. Po premierze ostatnich modeli z serii Galaxy Note i S szacowana wartość firmy zmniejszyła się o 44 miliardy dolarów. Jeszcze 30 czerwca wartość koncernu szacowana była na 98,999 miliardów dolarów.

Zwolnieniami ma zostać objęte 10% ze wszystkich pracowników, czyli około 10 000 osób. Obecnie firma analizuje zatrudnienie w działach kadr, finansów, PR oraz szuka możliwości obcięcia wydatków w kolejnym roku. Jakiś czas temu ten koreański producent zdecydował się na obniżkę cen nowych Galaxy S6 i S6 Edge po tym jak okazało się, że sprzedaż jest poniżej zakładanych planów. Według Bloomberga Samsung w ostatnim kwartale utracił 3% udziałów na rynku smartfonów.

W 2014 roku Samsung osiągnął sprzedaż na poziomie 171 miliardów  dolarów. Na ten rok przewidywany jest jednak spadek do poziomu około 166 miliardów  dolarów – zwłaszcza, że przed nami premiera nowego smartfonu i tabletu firmy Apple, która jest mocnym konkurentem Samsunga niemal na całym świecie.

Źródło: bloomberg.com

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy