Zawodnik NFL podpisał profesjonalny kontrakt e-sportowy z Dignitas

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Do dość niecodziennej sytuacji doszło w Stanach Zjednoczonych. Aktywny zawodnik klubu Philadelphia Eagles występującego w NFL — Boston Scott podpisał kontrakt e-sportowy z organizacją Dignitas. 26-latek będzie teraz łączyć granie na prawdziwym boisku z graniem w Rocket League!

Boston Scott połączy dwie profesje — sport i e-sport?

Boston Scott w Dignitas

Grający na pozycji biegacza Boston Scott może pochwalić się naprawdę niezwykłym osiągnięciem. Amerykanin podpisał wczoraj kontrakt z organizacją e-sportową Dignitas. 26-latek będzie od tej pory profesjonalnym zawodnikiem gry Rocket League. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Scott jest także profesjonalnym zawodnikiem futbolu amerykańskiego. Amerykanin na co dzień występuje w barwach Philadelphia Eagles.

Oczywiście Scott nie jest pierwszym człowiekiem w historii, który będzie łączyć profesjonalne granie w lidze NFL z inną profesją. Dla przykładu robili to, chociażby Bo Jackson oraz Deion Sanders (obaj grali równocześnie w futbol amerykański i baseball). Jednakże 26-latek przechodzi do historii jako pierwszy zawodnik łączący profesjonalne granie w NFL z występami w grze Rocket League.

Zobacz też: Rockstar ogłasza rozpoczęcie prac nad GTA VI oraz next-genowe GTA V

Trzeba jednak zaznaczyć, że Scott został na ten moment ogłoszony jako zawodnik rezerwowy Dignitas. Oznacza to, że do gry będzie wchodzić jedynie przy absencji zawodników z pierwszego składu. Nie zmienia to jednak faktu, że Amerykanin wraz z podpisaniem kontraktu stał się także twórcą treści w Dignitas. Teraz należy spodziewać się wielu wystąpień zawodnika NFL w różnego rodzaju transmisjach na żywo oraz filmach na platformach YouTube i Twitch.

Według doniesień Adama Scheftera z ESPN 26-latek w Rocket League posiada aktualnie rangę Grand Champion. Oznacza to, że Scott znajduje się wśród 0,52% najlepszych graczy na świecie. Mimo tego, że Rocket League nie jest najpopularniejszą grą e-sportową wciąż gra w nią naprawdę wiele osób, więc umiejętności Amerykanina naprawdę robią wrażenie. Fani zawodnika zadają sobie teraz pytania, czy Scott jest lepszy na boisku w prawdziwym życiu, czy może na wirtualnej murawie Rocket League.

Źródło: Comicbook

    Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy