Steam Deck dryfujący analog

Steam Deck jest zdecydowanie większy niż przewidywano

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Wyczekiwana przez wielu graczy przenośna konsola autorstwa Valve zaczyna trafiać do wybranych konsumentów. Jednym z nich jest Cary Golomb, który prowadzi kanał YouTube nazwany The Phawx.

Konsola Steam Deck jest naprawdę spora

Steam Deck

O tym, że konsola autorstwa Valve będzie większa niż jej przeciętny odpowiednik, wiedzieliśmy już od dłuższego czasu. Wielkość usprawiedliwiały wnętrzności konsoli oraz przede wszystkim jej możliwości. Mowa tu, chociażby o możliwości podłączenia jej do zewnętrznych urządzeń takich jak telewizor. Jednak nikt nie przewidział, że Steam Deck będzie aż tak ogromny!

Zobacz też: Rockstar ogłasza rozpoczęcie prac nad GTA VI oraz next-genowe GTA V

Wspomniany już Cary Golomb jest posiadaczem konsoli i jedną z rzeczy, która rzuciła mu się w oczy to właśnie jej wielkość. Youtuber nagrał już materiał wideo odnośnie produktu, a dziś wrzucił także na swojego Twittera wizualne porównanie Steam Decka z innymi przenośnymi konsolami. Nie trzeba chyba mówić, że produkt Valve przerasta każdego konkurenta. Golomb porównał konsolę do PSP, PS Vita, Nintendo Switch, GameBoya Advance oraz nawet… banana.

Rozmiary Steam Decka zaczęły wywoływać dyskusje wśród fanów o tym, czy konsola będzie w ogóle wygodna w użytku. Trzymanie w obu rękach tak ogromnego przedmiotu przez długi czas może być bowiem uciążliwe dla mięśni. O tym czy na pewno tak jest, będziemy mogli przekonać się 24 lutego, kiedy to odbędzie się oficjalna premiera konsoli.

Steam Deck wciąż jest możliwy do zamówienia. Możemy tego dokonać na oficjalnej stronie produktu. Aktualnie w sprzedaży są trzy wersje konsoli. Najtańsza z nich (64GB) zaopatrzona jest oczywiście w sam Steam Deck oraz futerał. Kosztuje ona 1899 złotych. Wersja rozszerzona (256GB) do powyższych produktów dorzuca także ekskluzywny zestaw profilu społeczności Steam oraz szybszą pamięć. Cena? 2499 złotych. Najbardziej ekskluzywna wersja (512GB) kosztuje natomiast 3099 złotych i wyposażona jest w najszybszą możliwą pamięć, antyrefleksyjne szkło trawione, ekskluzywny futerał, zestaw profilu społeczności Steam oraz motyw wirtualnej klawiatury.

Źródło: Twitter/Steam

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy