Rockstar ogłasza rozpoczęcie prac nad GTA VI oraz next-genowe GTA V

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Na fanów serii Grand Theft Auto spadły dziś dwie niezwykle ważne informacje. Studio Rockstar potwierdziło bowiem datę premiery GTA V w wersji na konsole nowej generacji oraz to, że nowa część gry jest już w drodze!

Seria Grand Theft Auto niedługo się rozrośnie

GTA V

4 lutego 2022 roku może być bardzo dobrym dniem dla wszystkich zapaleńców cyklu GTA. Rockstar za pośrednictwem swojego konta na Twitterze zamieściło post, w którym informuje o dacie premiery piątej części gry na konsole nowej generacji. GTA V na PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S wyjdzie 15 marca. Ta edycja gry będzie zawierać oczywiście kolejne ewolucje graficzne oraz rozgrywkowe. Gracze, którzy dotychczas grali w wersję gry na konsole starej generacji mogą przenieść wszystkie postępy zarówno z trybu offline jak i online na nową platformę.

Jednak wydaje się, że ważniejszą informacją jest ta, która pojawiła się na Twitterze chwilę później. Rockstar został zalany falą pytań o GTA VI, a osoby decyzyjne w strukturach firmy zdecydowały się odpowiedzieć na żądania fanów. W krótkim oświadczeniu czytamy:

Z każdym nowym projektem naszym celem jest przebicie poprzedniego dokonania. Z dumą potwierdzamy, że trwają aktywne prace nad następną częścią gry.
Chcemy udostępnić więcej informacji gdy tylko będziemy gotowi. Dlatego śledźcie Rockstar Newswire w celu uzyskania oficjalnych informacji.
W imieniu całego naszego zespołu dziękujemy wam za wsparcie i już teraz nie możemy doczekać się, żeby wkroczyć w przyszłość z wami!

Zobacz też: Ghostwire: Tokyo — poznaliśmy szczegóły dotyczące rozgrywki

Nie trzeba mówić, że powyższe słowa wzbudziły ekscytacje fanów z całego świata. Wystarczy powiedzieć, że premiera GTA V odbyła się już blisko 10 lat temu! Od tego czasu ta część gry zawitała na konsole siódmej, ósmej i dziewiątej generacji oraz oczywiście komputery osobiste. Dotychczasowe plotki odnośnie GTA VI sugerowały, że akcja gry ma toczyć się w dobrze znanym wszystkim fanom serii mieście Vice City. Jednak czy nowa część faktycznie zabierze nas do tego miejsca? Wszystko wskazuje, że dowiemy się tego już wkrótce.

Źródło: Twitter

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy