Huawei

 
Jakiś czas temu świat obiegły wycieki dotyczące smartfona z wygiętym ekranem od Huawei (pojawiło się nawet zdjęcie koncepcyjne). Nowe informacje pochodzące z Chin (przez Weibo) sugerują, że Huawei jest zainteresowany konkurować z Galaxy S6 Edge ze swoim własnym zakrzywionym ekranem AMOLED!
 
Będzie to wyświetlacz „2K”, co prawdopodobnie oznacza rozdzielczość QHD (2,560 x 1,440 px). Plotki głoszą, że firma planuje masową produkcję na 3 mln paneli w miesiącu. Oznacza to poważne zaangażowanie ze strony producenta. Może to świadczyć o zakusach przedsiębiorstwa na podbicie szerszego rynku, dzięki wykorzystaniu tej niepowszechnej jeszcze technologii.
 
Planowana przekątna ekranu jest nieznana, ale ostatni Huawei Mate S posiada wyświetlacz 5,5-calowy, AMOLED 1080 p. Jeśli te pogłoski by się sprawdziły, byłby to pierwszy wyświetlacz Super AMOLED QHD od firmy i oczywiście jej zakrzywiony wyświetlacz.
 
Należy pamiętać, że podczas gdy źródło informacji ma dobre wyniki jeżeli chodzi o ich prawdziwość, to póki co nie zostały ujawnione żadne zdjęcia prototypów wspomnianego rozwiązania. Jeżeli podany wyciek okazałby się prawdą, to czy Huawei ma szansę prześcignąć Samsunga w sprzedaży ilości smartfonów z zakrzywionym ekranem?
 
źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.