Facebook sprzedał Diem

Diem, czyli dawna Libra sprzedana – Facebook pozbył się ciężaru

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Diem, znane wcześniej jako Libra nie miało łatwego życia. Ta kryptowaluta promowana przez Facebooka miała się opierać na organizacji o tożsamej nazwie. Jej celem było zrzeszanie wielu instytucji związanych z finansami w celu udowodnienia, że nie należy ona do samego Facebooka. Pomysł ten jednak nie przypadł organom regulacyjnym do gustu, przez co wielu z niedoszłych partnerów finansowych Facebooka (w tym PayPal, czy Mastercard) porzuciło wsparcie dla kryptowaluty, zanim ta wystartowała.

Facebook sprzedał Diem

Facebook sprzedał Diem

Otóż ustawodawcy obawiali się, że Facebook będzie miał zbyt dużą kontrolę nad kryptowalutą. Stowarzyszenie Libra miało na celu przeciwdziałanie tym obawom — przekazałoby kontrolę nad kryptowalutą konsorcjum firm, w tym wyżej wymienionym. Jednakże, jak na razie, Libra — która zmieniła nazwę na Diem w 2021 roku — została na razie zlikwidowana. A dokładniej, jej aktywa zostały sprzedane do Silvergate Capital Corporation, a plany Facebooka dotyczące Diem prawdopodobnie nigdy nie ujrzą światła dziennego.

Zobacz też: Złe wieści dla oczekujących na PS5 – Sony nie dotrzyma obietnicy

Wiadomość ta pochodzi bezpośrednio od prezesa wykonawczego Diem, Stuart Levey, który opublikował długie oświadczenie omawiające decyzję Stowarzyszenia. Jednak jeśli chodzi o konkretne wyjaśnienia, to nie ma ich zbyt wiele. Levey zauważa jedynie, że po długim dialogu z federalnymi regulatorami, stało się jasne, że projekt nie może się rozwijać, mimo rzekomego otrzymania wysokiej pochwały od nienazwanego kluczowego regulatora. Wygląda więc na to, że ambicje Facebooka na temat kryptowalut zostały na jakiś czas przyćmione.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy