Roboty-mordercy

Stany Zjednoczone wyślą wojskowe psy-roboty na granice

1 minuta czytania
Komentarze

Psy-roboty mogą znaleźć nowe zastosowanie jako część sił granicznych Stanów Zjednoczonych. Czworonożne maszyny są testowane jako wartownicy przy granicy z Meksykiem, która może być niegościnnym obszarem dla ludzi ze względu na surowy krajobraz, ekstremalne temperatury i inne, lokalne zagrożenia. W ten sposób prześlizgnięcie się przez granicę będzie o wiele trudniejsze.

Psy-roboty na granicy USA

Psy-roboty na granicy USA

Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego Stanów Zjednoczonych opublikował szczegóły dotyczące prowadzonej przez Dyrekcję Nauki i Technologii inicjatywy Automated Ground Surveillance Vehicles (AGSV), znanych również jako psy-roboty. Podczas gdy maszyny przypominają słynnego robota Spot firmy Boston Dynamics, te mechaniczne psy są dziełem rywala Ghost Robotics z siedzibą w Filadelfii. Tak, to dokładnie ta sama firma, która zamontowała na plecach psa działko.

Zobacz też: Piekło zamarzło… Nintendo zezwala na wykorzystywanie pewnych elementów z gier Pokemon

AGSV używane przez DHS nie będą nosić broni w jakimś dystopijnym koszmarze w stylu Black Mirror — w każdym razie na razie nie. Zamiast tego, są testowane do celów patrolowych i inspekcyjnych. Mogą być zdalnie sterowane lub pracować autonomicznie, wysyłając obraz wideo do operatorów. Roboty mogą być również wyposażone w różne urządzenia, takie jak kamery noktowizyjne i termowizyjne, różnego rodzaju czujniki i radia. Psy podczas prób patrolowały autonomicznie, poruszając się po wcześniej ustalonych punktach orientacyjnych GPS. Brały również udział w symulowanych inspekcjach na zewnątrz, wewnątrz i pod wagonami kolejowymi na stacjach kolejowych, a także były testowane podczas chodzenia pod górę, w dół wąwozów i po skałach.

Źródło: TechSpot

Motyw