Chińscy hakerzy ciągle atakują USA

USA pod stałym atakiem cyberprzestępców z Chin – FBI wydaje niepokojący raport

2 minuty czytania
Komentarze

Nie jest tajemnicą, że Chiny stoją za wieloma włamaniami do amerykańskich firm i instytucji rządowych. Jednak sama liczba ataków pochodzących z tego azjatyckiego kraju jest tak ogromna, że aż niepokojąca. Według FBI Chiny są odpowiedzialne za więcej cyberataków na USA niż wszystkie inne państwa razem wzięte. Co gorsza, ich liczba stale rośnie, a odpowiadać za nie mają organizacje powiązane z rządem.

Chińscy hakerzy ciągle atakują USA

Chińscy hakerzy ciągle atakują USA

W przemówieniu zatytułowanym Countering Threats Posed by the Chinese Government Inside the US, dyrektor Federalnego Biura Śledczego Christopher Wray powiedział, że FBI prowadzi ponad 2000 dochodzeń skoncentrowanych na chińskim rządzie próbującym wykraść amerykańskie informacje i technologie:

Chiński rząd kradnie oszałamiające ilości informacji i powoduje głębokie, niszczące miejsca pracy szkody w szerokim zakresie branż — tak bardzo, że, jak słyszeliście, ciągle otwieramy nowe sprawy, aby przeciwdziałać ich operacjom wywiadowczym, mniej więcej co 12 godzin.

Zobacz też: Reklamy w sieci działają nielegalnie? W organach UE dzieją się dziwne rzeczy

Wray przytoczył włamanie do Microsoft Exchange, które dotknęło sieci 10 tysięcy amerykańskich firm, jako przykład szkód, jakie chińscy hakerzy mogą wyrządzić amerykańskiemu przemysłowi. Dodał, że inny atak chińskiej korporacji będącej własnością rządu, w którym wykradziono kod źródłowy z amerykańskiej firmy produkującej turbiny wiatrowe w Massachusetts, spowodował utratę pracy przez 600 osób. Odpowiedzialna za to firma, Sinovel, wykorzystała następnie skradziony kod źródłowy do sprzedaży turbin wiatrowych w USA. Wray oskarża Chiny o kradzież kluczowej technologii, aby odnieść sukces w inicjatywach takich jak plan Made in China 2025.

Źródło: TechSpot

Motyw