ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Xperia Z5 Premium będzie pierwszym smartfonem z ekranem 4K, ale mocno naciąganym

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
sony xperia z5 compact premium fadkoaskldaslkd

Niedawno doszły nas słuchy, że do portfolio Sony oraz jego flagowej serii Z dołączy nowy gracz, który będzie inny niż wszystkie telefony na rynku. Mowa tu oczywiście o nadchodzącym modelu Z5 Premium, którego wyświetlacz będzie się odznaczać rozdzielczością 4K. Niestety najnowsze doniesienia pokazują, że to będzie nieco naciągane.

Sony Xperia Z5 Premium posiada wyświetlacz wielkości 5,5 cala i jak wyżej wspomnieliśmy rozdzielczość 4K, czyli 3840 x 2160 pikseli, co daje oszałamiającą liczbę 806 ppi. Pojawiły się jednak informacje, które zbijają nieco moc argumentu przemawiającym za tym ekranem. Okazuje się bowiem, że Z5 Premium owszem posiada wyświetlacz 4K, ale interfejs będzie odtwarzany maksymalnie w Full HD. Natywną rozdzielczość ekranu osiągniemy dopiero w galerii przy przeglądaniu zdjęć czy filmów.

z5p2_3425617b

Z jednej strony to dobrze – lepiej dla baterii. Z drugiej zaś mało użytkowe. Zarówno programy, gry jak i tapety będą widziane w 1080p. Technologia 4K widać jest jeszcze zbyt świeża, by móc zostać wykorzystana w pełnej krasie. Mimo wszystko Sony Xperia Z5 Premium będzie pierwszym na rynku smartfonem z ekranem w rozdzielczości 4K i oby jak najbardziej udanym.

źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy