Switch wyprzedził Wii

Switch stał się jedną z najlepiej sprzedających się konsol w historii – a będzie jeszcze lepiej

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Z naszej, polskiej perspektywy przed laty wybuchła zaciekła wojna konsolowa pomiędzy PlayStation 3, a Xboxem X360. Jednak z perspektywy światowej, kiedy te dwie konsole okładały się padami, to Wii ze swoim Wiilotem leciały jak szalone do bicia kolejnych rekordów sprzedaży. I tak naprawdę to Nintendo było zwycięzcą wojny konsolowej, a konkurencja dość długo tłukła się o drugie miejsce. Warto tu także wspomnieć, że ostatecznie to PlayStation 3 zajęło drugie miejsce z 87, 41 milionów egzemplarzy, chociaż przez większość czasu piastował je Xbox 360, który ostatecznie rozszedł się w 85 milionach sztuk. Jednak to Wii ze swoimi 101,63 konsolami stało się liderem. Teraz zaś zostało ono prześcignięte przez Switcha.

Switch wyprzedził Wii

Switch wyprzedził Wii
Game Boy też wkrótce ulegnie potędze Switcha

Biorąc to wszystko pod uwagę, całkowita sprzedaż Switcha wynosi 103,54 mln sztuk od momentu premiery w 2017 roku. Warto jednak podkreślić, że wyżej wspomniane Wii już od dawna nie jest produkowane, a Switch wciąż sprzedaje się świetne, to możemy liczyć wkrótce na kolejne rekordy. Tym samym stał się on najpopularniejszą konsolą stacjonarną w historii firmy, co jednak budzi pewne… wątpliwości. W końcu Switch to tak samo konsola stacjonarna, jak i przenośna. Co więcej, do jego sprzedaży wlicza się także Switch Lite, którego nawet przy masie dobrej woli nie da się zaliczyć do tej kategorii. Jeśli nawet jednak spojrzymy na to w ten sposób, to konsola ta i tak jest wielkim sukcesem. Właśnie bowiem wbiła się ona na podium, a przed nią są jedynie Game Boy ze 118 milionami sprzedanych egzemplarzy i Nintendo DS, ze 154 milionami egzemplarzy, czyli inne konsole od Wielkiego N. Co więcej, według prognoz na ten rok Switch ma się rozejść w kolejnych 23-24 milionach egzemplarzy, czyli do 2023 roku powinien zająć drugie miejsce w tej kategorii.

Zobacz też: Usługa Microsoft zarządza zagrożeniami dla systemów: Android i iOS

Jednak nie liczy się sam sprzęt, ale także nowe gry, o czym swego czasu boleśnie przekonało się Sony z PSP. Jednak i tu jest rewelacyjnie. Nintendo poinformowało, że zanotowało najwyższą kwartalną sprzedaż od czasu premiery Switcha. Remastery Pokemon Brilliant Diamond i Shining Pearl są liderami sprzedaży gier Nintendo z 13,97 mln sztuk łącznie w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy — i jako fan serii podkreślam, że liczenie tego jako dwóch gier mija się z celem, chociaż faktycznie znajdują się tacy, którzy kupują obie. Lećmy jednak dalej: Mario Kart 8 Deluxe sprzedało się w liczbie 7,96 mln sztuk, Mario Party Superstars w liczbie 5,43 mln sztuk, a Animal Crossing: New Horizons 4,99 miliona. A przecież zaledwie kilka dni temu premierę miało genialne Pokemon Legends: Arceus, które już zaczęło bić pierwsze rekordy sprzedaży. To zaś oznacza, że Switch zostanie z nami jeszcze na bardzo długo.

Źródło: Engadget

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy