Przełączanie się YouTube na YouTube Music

Przełączanie się między YouTube i YouTube Music stanie się dziecinnie proste

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Rozdzielenie serwisów YouTube Music i YouTube właściwe ma sens, zarówno z punktu widzenia Google, jak i użytkowników. Oczywiście w przypadku YouTube Premium dość łatwo jest włączyć muzykę i wyłączyć ekran, jednak zawsze istnieje ryzyko, że do listy odtwarzania przygotowanej przez aplikację wedrze się jakiś film niebędący muzyką. Dodatkowo korzystanie z dedykowanej aplikacji daje najlepsze doświadczenie. Dlatego też Google postanowiło ułatwić przełączanie się pomiędzy YouTube, a YouTube Music.

Przełączanie się YouTube na YouTube Music

Przełączanie się YouTube na YouTube Music
youtube music

XDA donosi, że odkryto ciąg kodu w najnowszej wersji beta YouTube, który wskazuje na opcję o nazwie Listen with YouTube Music. Ta ma być przyciskiem pojawiającym się podczas oglądania filmów będących utworami muzycznymi. Nie jest ona jednak jeszcze aktywna, więc jej włączenie i sprawdzenie nie jest możliwe. Jednak sama nazwa świetnie wyjaśnia, czego możemy się spodziewać: Jeśli zaczniemy słuchać utworu na YouTube, przycisk umieszczony gdzieś poniżej odtwarzacza wideo pozwoli nam przejść bezpośrednio do tego utworu w YouTube Music.

Zobacz też: SpaceX wprowadza Starlink Premium — prędkości i cena zwalają z nóg

Niestety, nie ma jeszcze informacji o tym, gdzie można znaleźć ten przycisk, to raczej nie będzie on zbytnio ukryty. Tym bardziej że serwis chce tym ruchem zwiększyć popularność aplikacji YouTube Music, która jest znacznie niższa, niż w przypadku tej standardowej. Przy okazji krok ten mógłby zachęcić więcej osób do zakupu Premium. Niechęć ludzi do niego jest całkiem spora. I to mimo tego, że dostajemy do niego YouTube Music. Jednak odwrócenie sytuacji i sprzedaż go jako dodatku do abonamentu na strumieniowanie muzyki mogłoby zmienić podejście wiele osób.  Niestety, wciąż nie wiadomo kiedy opcja ta zawita do aplikacji.

Źródło: XDA

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy