Media Player dla Windowsa 11

Nowy Windows 11 Media Player jest już dostępny dla Insiderów w kanale Beta

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Nowa aplikacja Media Player dla Windows 11 jest już dostępna dla użytkowników Windows Insiders w kanale Beta. Aplikacja została po raz pierwszy wprowadzona do Insiderów w kanale Dev w listopadzie ubiegłego roku. Aplikacja ta zastąpi zarówno Groove Music, jak i Movies & TV aplikacji. Tym samym Microsoft znów stawia na to, czym Windows Media Player był dawniej: głównym odtwarzaczem multimediów dla systemu Microsoftu.

Media Player dla Windowsa 11

Media Player dla Windowsa 11

Nowa aplikacja Media Player rzecz jasna nawiązuje do popularnej aplikacji Windows Media Player, która był kluczową częścią systemu Windows przez lata. Jednak od Windows 8, Microsoft próbował podzielić muzykę i wideo do oddzielnych aplikacji, co kontynuował przy Windowsie 10 i początkach Windowsa 11. Teraz jednak są one sprowadzone z powrotem do tej samej aplikacji, co jest swego rodzaju przyznaniem się do błędu ze strony Microsoftu, a zarazem krokiem w dobrą stronę.

Zobacz też: Microsoft podobno zrezygnował z HoloLens 3 i nie wie, co zrobić z AR

No dobrze, ale co nowy Media Player w ogóle potrafi? Otóż ten multimedialny kombajn umożliwia dodawanie dowolnych folderów do skanowania w poszukiwaniu plików muzycznych i wideo, tworzenie list odtwarzania. Obsługuje również tryb obraz w obrazie zarówno dla plików wideo, jak i muzycznych, dzięki czemu można zachować rzeczy w widoku, podczas gdy robi się coś innego. Podczas odtwarzania plików muzycznych, aplikacja wyświetli okładkę albumu, w którym aktualnie odtwarzany  jest utwór. Oczywiście dochodzą do tego inne, podstawowe funkcje odtwarzaczy multimedialnych. Warto tu podkreślić, że Windows Media Player wciąż będzie dostępny w systemie ukryty w menu Sart w zakładce narzędzia. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku Windows Media Player Classic w Windows XP. Dlatego też fani starszego rozwiązania nie stracą do niego dostępu. 

Źródło: XDA

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy