xperia-z1s-32-580-100

Producenci przyzwyczaili nas już, że do swoich flagowych smartfonów dorabiają dziesiątki innych modeli – mniejszych, większych, nieco słabszych, bardziej wytrzymałych… Dosłownie robi się z tego istny zawrót głowy. Nikogo więc nie dziwi fakt, że rodzina Z5 już zdążyła się powiększyć na papierze o kilka modeli. A Xperia Z5 Ultra może być nawet przełomowa.

Sony Xperia z serii Ultra to jednym słowem mówiąc ogromny telefon. Tak było poprzednim razem, tak jest i teraz. Z5 Ultra wyposażony jest w 6,44 calowy(!) wyświetlacz o potężnej rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli, czyli 4K. Do tego napędzany zostanie jeszcze nieobecnym na rynku Snapdragonem 820 wspieranym przez 4 GB pamięci RAM. Możliwości fotograficzne zostaną ukazane za pomocą matrycy aparatu głównego wielkości 23 megapikseli. Potwora tego będzie napędzać równie mocna bateria o pojemności 4000 mAh.

xperia z5 ultra

Mówi się, że Sony Xperia Z5 Ultra pojawi się w przyszłym roku w marcu. Nie są to jednak pewne informacje, ale z pewnością niedługo usłyszymy kolejne doniesienia. Zwłaszcza interesująca jest cena, bo jeśli ktoś szuka naprawdę dużego telefony to chyba już znalazł. Tylko trzeba dotrwać do premiery…

źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.