Podrobione NFT

Ruch anty-NFT przybiera na sile – kolejni twórcy gier się wycofują

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

NFT stało się fenomenem niemal całego cyfrowego świata. Sytuacja jednak wygląda zupełnie inaczej w przypadku gier. Tutaj co prawda ich twórcy i duzi wydawcy widzieli olbrzymi potencjał, czego najlepszym przykładem jest Ubisoft. Jednak wiele firm pod wpływem krytyki graczy zaczęło się wycofywać z tego pomysłu. Najlepszym przykładem są tu twórcy Stalkera 2, którzy dość szybko zrezygnowali z implementacji NFT w swojej grze. Teraz jednak lista ta robi się naprawdę długa.

Twórcy gier rezygnują z NFT

Warto dodać, że nie tylko gry, ale i osoby związane z branżą mocno obrywają z powodu nie tyle wprowadzenia, ile poparcia dla NFT. I tak Troy Baker, którego głos można usłyszeć w Bioshock Infinite, Fortnite i wielu innych grach, był uwielbianą osobowością. Jednak to się zmieniło, kiedy około dwóch tygodni temu ogłosił partnerstwo z VoiceverseNFT. Firma twierdzi, że pozwala ludziom kupować i sprzedawać podkłady głosowe AI w formie NFT, które mogą być wykorzystywane w grach. Decyzja aktora o przystąpieniu do projektu nie spotkała się z pozytywnym odbiorem fanów. W końcu po dość długiej batalii na argumenty z graczami, która tylko pogłębiła ich niechęć, postanowił się poddać i zrezygnował.

Zobacz też: Dziwny Pan ze Stocka – Harold w kampanii, która bawi i uczy

Problem ten spotkał także twórców gier. Dyrektor generalny EA Andrew Wilson nazwał niegrywalne tokeny przyszłością naszej branży. Jednak entuzjazm Wilsona jakby ostygł, gdy powrócił do tematu podczas ostatniej rozmowy o zarobkach, prawdopodobnie w wyniku reakcji tych, którzy kupują gry firmy.

Wierzę, że kolekcjonerstwo nadal będzie ważną częścią naszej branży, jeśli chodzi o gry i doświadczenia, które oferujemy naszym graczom. Czy będzie to jako część NFT i blockchain, to się dopiero okaże. Myślimy o tym w ten sposób, że chcemy dostarczyć graczom jak najlepsze doświadczenia, więc z czasem to ocenimy. Jednak w tej chwili nie jest to coś, nad czym mocno pracujemy.

Dodatkowo deweloper/wydawca Team 17 otrzymał tak wiele krytyki po ujawnieniu, że zamieni swoje postacie z Wormsów w NFT, że wycofał projekt 24 godziny po jego ogłoszeniu. Mimo to Ubisoft uparcie trwa przy swoim, podkreślając, że ludzie zwyczajnie nie rozumieją NFT.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy