aplikacja przewidująca samopoczucie

Trwają prace nad aplikacją, która przewidzi nasze samopoczucie

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Startup z siedzibą w Polsce pracuje nad niecodziennym oprogramowaniem. To aplikacja przewidująca samopoczucie ludzi i podpowiadająca, jak je poprawić. Wiemy, na jakiej zasadzie będzie to działało.

Aplikacja przewidująca samopoczucie

W sklepach z aplikacjami nie brakuje programów służących do sprawdzania prognozy pogody. Zazwyczaj pozwalają one zapoznać się z przewidywaną temperaturą, zachmurzeniem, opadami i ciśnieniem atmosferycznym. Startup WeatherWell chce jednak pójść o krok dalej. Cel to stworzenie aplikacji pogodowej skupionej na zdrowiu. Takiej, która pozwoli przewidywać i ograniczać negatywne oddziaływanie zjawisk atmosferycznych na ludzi.

Mamy oczywiście część pogodową i prognozy, ale główną oferowaną wartością pozostaje aspekt zdrowotny i prognozy naszego samopoczucia. […] Za pomocą WeatherWell można będzie sprawdzić swoją prognozę zdrowotną i zapoznać się z tym, jakie negatywne czynniki pogodowe mogą na nas oddziaływać i w jaki sposób można je ograniczać — mówi Nikita Abrosimov, dyrektor generalny i współzałożyciel WeatherWell, cytowany przez agencję Newseria Innowacje. Jak dodaje, startup chce też przewidywać pozytywne scenariusze i przekazywać na ich podstawie zalecenia, jak zapewnić sobie dobre samopoczucie.

Zmiany pogody mogą negatywnie wpływać na to, jak się czujemy. Szczególnie dotyczy to meteopatów, czyli osób z nadwrażliwością na zmiany warunków atmosferycznych. Aplikacja pogodowa z funkcjami prozdrowotnymi mogłaby pomóc takim ludziom. Jak mówi Nikita Abrosimov, startup pozyskuje dane m.in. od płatnych dostawców informacji pogodowych, ale nie tylko. WeatherWell korzysta również z własnych rozwiązań analitycznych i algorytmów oraz z symptomów odnotowywanych przez użytkowników. Startup jest wspierany przez firmę Palta, która oferuje produkty technologiczne z zakresu zdrowia i dobrego samopoczucia w różnych krajach.

Czytaj także: SkyShowtime wystartuje w Polsce – serwisy streamingowe są jak autobus, kolejny pasażer się zmieści

O możliwościach aplikacji oraz o wyzwaniach, przed którymi na początku działalności staje startup, rozmawiano na jednym ze styczniowych Thursday Gathering. To cykliczne wydarzenie, podczas którego przedsiębiorcy, naukowcy, inwestorzy i osoby związane ze startupami wymieniają się doświadczeniami i wiedzą. Organizatorem jest Fundacja Venture Café Warsaw.

źródło: Newseria

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy